Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
29/07/2022 - 18:05

To jest po prostu piękny budynek. Rytro ma powód do dumy [ZDJĘCIA]

Na jakim etapie jest budowa nowego przedszkola w gminie Rytro? Zobaczcie sami, jaki piękny i funkcjonalny jest ten budynek.

Nowe przedszkole w Rytrze wybudowane zostało na należącej do gminy działce przylegającej do jedynej tutaj podstawówki. Tym samym przedszkolaki będą miały swoje własne miejsce a w szkole przybędzie sali lekcyjnych, dzięki czemu w końcu zwolnić będzie można w całości budynek byłego gimnazjum i przenieść do przystosowanych pomieszczeń Urząd Gminy, Ośrodek Pomocy Społecznej itd.

Dziś znów zajrzeliśmy na plac budowy. – Jesteśmy dumni, że udało nam się te przedszkole wybudować. Prace budowlane są już zakończone, pozostały tylko prace wykończeniowe między innymi ogrodzenie terenu – mówi Jan Kotarba.

Budynek – to musimy mocno podkreślić – wyposażony jest w nowoczesną windę i przystosowany jest do potrzeb dzieci niepełnosprawnych.

Zobacz też: EuroVelo w Rytrze jest na prywatnej działce? Wnętrzak znów torpeduje Kotarbę

A my przypomnijmy, że na tym inwestycje w oświatę i sport na tym terenie. Obecne boisko szkolne betonowe, dziś tak naprawdę służące na parking, właśnie na taki parking będzie przerobione, powiększone o teren, na którym obecnie są ustawione urządzenia z placu zabaw. Co zatem z boiskiem? Ha, i tu Was zaskoczymy. Będzie się do niego przechodziło przez mostek, na drugą stronę potoku. Dzieciaki dostaną pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej, w którym mieszczą się bez problemu wszystkie pozostałe boiska pełnowymiarowe do koszykówki i siatkówki. A do tego wokół boiska będzie profesjonalna bieżnia, tak by bez problemu dzieciaki mogły zaliczać bieg na 60 i 200 metrów.

Dlatego tak mocno akcentujemy słowo „pełnowymiarowe”? Bo tylko takie boiska pozwalają na przeprowadzenie rozgrywek i turniejów.

Tym samym cała dalsza przeprowadzka urzędników z obecnej siedziby Urzędu Gminy do odpowiednio zaadaptowanego budynku po wygaszonym gimnazjum opóźni się prawdopodobnie o rok. Najważniejsze jednak jest to, że gmina już sobie zabezpieczyła dofinansowanie do przedsięwzięcia z programu Polski ład. ([email protected])

To jest po prostu piękny budynek. Rytro ma powód do dumy [ZDJĘCIA]
Na jakim etapie jest budowa nowego przedszkola w gminie Rytro? Zobaczcie sami, jaki piękny jest ten budynek.


Dziękujemy za przesłanie błędu