Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 20 stycznia. Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana
01/12/2020 - 14:35

Jest pomysł, aby w Sączu powstał Park Nawojowski. Potrzebne takie miejsce?

Nowy Sącz, wbrew pozorom, nie ma zbyt wielu parków i terenów zielonych. Obecnie rewitalizowane Park Strzelecki i Lasek Falkowski, jak i namiastka parku – sądeckie Pnty czy lasek szwerteński przy ul. Nadbrzeżnej stanowią „zielone płuca miasta”, ale takich terenów w mieście mogłoby być więcej.

Z pomysłem utworzenia nowego miejskiego parku w Nowym Sączu wyszła młoda Fundacja Nowe Kierunki. Jej wolontariusze zaproponowali, aby w mieście powstał Park Nawojowski. Idealnym miejscem, ich zdaniem do stworzenia takiego miejsca do rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców, są działki pomiędzy Szkołą Podstawową nr 15 przy ulicy 29 Listopada, a osiedlem mieszkaniowym zarządzanym przez Sądeckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Teren ten, jak podnoszą pomysłodawcy jest niezagospodarowany. Jest zarośnięty samosiejkami, drzewami, które od dawna nie były pielęgnowane.

- Na działce znajdują się pozostałości po dawnej zabudowie, przy których często spotykają się chuligani i miłośnicy tanich trunków. Co więcej, zaniedbane drzewa mogą stanowić zagrożenie dla osób tam przebywających. Dziś teren nie zachęca do odwiedzin, a po zagospodarowaniu może być idealnym miejscem do wypoczynku, miejscem na rodzinne spacery, czy poranny jogging. Tym bardziej, że w usytuowanych tuż obok blokach mieszka około trzy tysiące osób – mówi Joanna Nogal – Gromala, prezes Fundacji Nowe Kierunki.

Czytaj na następnej stronie TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu