Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 stycznia. Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
21/03/2020 - 10:05

Jest zakaz wstępu do lasów! - To skandal - komentują mieszkańcy

W związku z zaostrzeniem środków zapobiegających rozprzestrzenianiu się koronawirusa, wprowadzono zakazy wstępu do lasów.

Niniejszą informację zgodnie przekazują administrujący obszary leśne na terenie powiatu nowosądeckiego: Stanisław Michalik (nadleśniczy nadleśnictwa Piwniczna) oraz Tomasz Romanowski (nadleśniczy nadleśnictwa Nawojowa).

- W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego, od 20 marca 2020 roku do odwołania, zostają zamknięte parkingi leśne i szlaki turystyczne przebiegające po gruntach Lasów Państwowych w zarządzie nadleśnictwa Piwniczna oraz nadleśnictwa Nawojowa. Jednocześnie wprowadza się, również do odwołania, zakaz wstępu do lasów dla osób postronnych – podają do wiadomości nadleśniczy.

- Pragnę również dodać, iż ze względu na powagę sytuacji, przestrzegania powyższego zakazu, pilnować będą patrole straży leśnej. Mam nadzieję, iż dzięki odpowiedzialnemu podejściu do tematu przez nasze społeczeństwo, nie będą musiały one podejmować stosownych interwencji – dodaje nadleśniczy Michalik.

- Ta decyzja to skandal, media nie powinny tego pozostawić bez komentarza - napisał do nas jeden z mieszkańców Nowego Sącza. - Nie wystarczyło zamknąć popularnych parkingów i szlaków.? Jak z blokowisk bezpiecznie pospacerować z dziećmi. Na osiedlu niebezpiecznie, place zabaw niewskazane. Lasy nasze są ogromne, każdy chcąc z dala od ludzi pospacerować znajdzie dla siebie miejsce. Lasy to nie park miejski ani prywatny folwark Nadleśniczego - to dobro narodowe o szczególnym znaczeniu - zwłaszcza teraz jak trzeba unikać miejskiej gęstej przestrzeni. Inne Nadleśnictwa podobne

KT. fot.: PixabaYDziękujemy za przesłanie błędu