Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 8 czerwca. Imieniny: Ady, Celii, Medarda
28/11/2022 - 13:50

Jeszcze dziś mają zacząć remont ważnego łącznika. Kierowcy, szykujcie się na utrudnienia

Dwa kilometry asfaltu do wymiany, poszerzenie poboczy i odwodnienie drogi – te prace mają zostać wykonane na drodze łączącej Miłkową z Jasienną (gmina Korzenna). Drogowcy wkroczą tam na dniach.

Szykuje się kolejny remont drogi w gminie Korzenna. Tym razem prace będą dotyczyć odcinka od Miłkowej, przez Janczową do Jasiennej. To droga, która łączy dwie powiatówki, więc jest kluczową trasą szczególnie dla mieszkańców okolicy.

Droga została uszkodzona podczas nawałnicy i potężnej powodzi błyskawicznej, która przeszła przez gminę Korzenna w 2021 roku. Na naprawę drogi z Miłkowej do Jasiennej samorząd dostał dofinansowanie w ramach tzw. „powodziówek”.

Pisaliśmy o tym tutaj: Rozdali „powodziówki” dla sądeckich samorządów. Będą naprawiać to, co zniszczył żywioł [WIDEO]

Na to zadanie samorząd Leszka Skowrona dostał niecałe 1,6 miliona złotych (dokładnie 1 559 520 złotych). Cała inwestycja będzie kosztować prawie 2 miliony złotych. Wcześniej gmina liczyła, że wyda na ten remont o 50 tysięcy złotych mniej, ale rada gminy zdecydowała o zwiększeniu środków.

W przetargu pojawiły się trzy oferty, których kwoty wahały się pomiędzy 2, a 2,5 mln zł. Wybrano najkorzystniejszą propozycję. Przedstawiła ją firma z Przyborowa w gminie Borzęcin. Umowa z przedsiębiorcą ma być podpisana 28 listopada. Samorząd chce, żeby jeszcze tego samego dnia rozpoczęły się prace na trasie z Miłkowej do Jasiennej.

Skąd ten pośpiech? Według zasad przyznanego dofinansowania, inwestycja ma być zrealizowana jeszcze w tym roku. To dla drogowców nie lada wyczyn, bo lada moment zacznie się grudzień i może sypnąć śniegiem. A to może pokrzyżować inwestycyjne plany. Żeby więc wyrobić się w terminach, przedsiębiorca ma zamiar zacząć jak najszybciej i korzystać z pogody.

Mieszkańcy i kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na tej drodze. Gmina Korzenna zapowiada, że trasa może być czasowo wyłączona z ruchu. Kierowcy muszą więc zwracać szczególną uwagę na znaki.

Łącznik pomiędzy drogami powiatowymi przejdzie gruntowny remont. Na odcinku o długości 1,8 kilometra zostanie wymieniona nawierzchnia asfaltowa. Drogowcy poprawią też odwodnienie drogi i pobocza.

Jezdnia ma być szeroka na 4 metry, a pobocza z każdej strony drogi będą miały około pół metra szerokości. ([email protected], fot. ilustracyjne – Pixabay)

Dziękujemy za przesłanie błędu