Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 lutego. Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława
04/12/2023 - 14:20

To jeszcze nie koniec. Idzie do Nowego Sącza kolejna śnieżyca i wściekły atak mrozu

Biały puch skrzy się w promieniach słońca. Jak w bajce wygląda od rana Nowy Sącz. Niestety, ta piękna pogoda zamieni się w zawieje i zamiecie śnieżne. Do tego jeszcze dojdzie atak mrozu. Synoptycy znowu ogłosili pogodowy alert.

Zima trzyma i nie odpuści

Ledwie się wypogodziło, a już zima szykuje się do nowego natarcia. Synoptycy znowu wydali alert pierwszego stopnia przed silnym mrozem dla Nowego Sącza, powiatu nowosądeckiego i gorlickiego.

Miejscami prognozuje się temperaturę minimalną wynoszącą od  minus 17 do minus 15 stopni Celsjusza. Temperatura w dzień osiągnie od  minus 10 do minus 7– brzmi  ostrzeżenie IMGW.

Czytaj też Katarzyna Zielińska nieprzytomnie zakochana. Jej serce skradł przystojniak ze Starego Sącza [WIDEO][ZDJĘCIA]

Zawieje, zamiecie i mróz

Na tym jednak nie kończy się czarny pogodowy scenariusz. Będą też zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane słabymi opadami śniegu i wiatrem wiejącym ze średnią prędkością do 25 kilometrów na godzinę, w porywach do 55 kilometrów, z południa.

Czytaj też Takiej zimy dawno nie było. Jak zatrzymać ciepło w domu. Sprytne oszczędności 

Alarmy ważne będą od godziny 18 w poniedziałek do godziny  9 we wtorek.

W kolejnych dniach w naszym regionie utrzyma się zimowa aura, ale opady nie powinny już być intensywne – przewiduje IMGW.  

Czytaj też Ferie zimowe 2024. Terminy dla poszczególnych województw. Kiedy są ferie w Małopolsce? 

Jak długo będzie biało

Jak długo poleży śnieg, który zasypał nas w ten weekend? Po 11 grudnia, czeka nas ocieplenie w całym kraju i na termometrach zobaczymy do 5-6 stopni - prognozują synoptycy TVN Meteo.  Po kilkudniowej wyraźnej odwilży, od 17 grudnia, ponownie zacznie napływać do nas mroźne powietrze i z dnia na dzień będzie coraz zimniej. ([email protected]) fot. MPDziękujemy za przesłanie błędu