Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 24 maja. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
12/04/2023 - 15:15

Jeszcze w tym roku do strażaków z Wojnarowej trafi nowy samochód

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Wojnarowej też doczeka się w tym roku swojego pojazdu. Gmina wystarała się dla strażaków o dofinansowanie.

Całkiem niedawno na łamach naszego portalu pisaliśmy o wozie pożarniczym z Austrii, który ma trafić do Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipnicy Wielkiej. Wójt gminy, Leszek Skowron, chce, żeby to samorząd zapłacił za nowy nabytek. Czytaj więcej tutaj: Jeśli się uda, nie będą płacić za tego mercedesa

Do następnej jednostki w gminie Korzenna płyną kolejne dobre wieści. Tym razem cieszyć się będą strażacy z OSP Wojnarowa. Jeszcze w tym roku ochotnicy doczekają się lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

Gmina Korzenna chce pomóc strażakom w opłaceniu tego ważnego zakupu, dlatego samorząd złożył wniosek o dofinansowanie w ramach konkursu „Bezpieczna Małopolska – samochody ratownicze”. W sumie z całego województwa złożono 52 wnioski, z czego – po ocenie formalnej i merytorycznej – 28 z nich zostało zaakceptowanych.

Wśród tych wniosków znalazł się też dokument dotyczący OSP Wojnarowa. – W efekcie przyznano gminie dofinansowanie w wysokości 245 tysięcy złotych, które powinno pokryć 70 procent kosztów zakupu samochodu – informują urzędnicy.

- Aby zminimalizować wydatki na ten cel z własnego budżetu, gmina równocześnie zabiega o uzyskanie dodatkowego dofinansowania w ramach aktualnego programu „Małopolskie OSP 2023”, starając się w tym wypadku o kwotę 50 tys. zł – mówią pracownicy Urzędu Gminy w Korzennej.

Wiadomo już skąd przyjedzie nowy lekki samochód strażacki. Przetarg na dostawę samochodów ogłoszony przez województwo małopolskie jest już rozstrzygnięty, a wygrała go firma z Mielca. Ochotnicy z Wojnarowej poczekają na auto jeszcze kilka miesięcy, bo zgodnie z warunkami umowy, zamówienie ma być zrealizowane do końca listopada 2023 roku. ([email protected], fot. Facebook: OSP Wojnarowa – KSRG) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu