Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
28/08/2020 - 12:25

Jeździcie pociągami do pracy czy szkoły? Czekają Was pewne utrudnienia

To ważna informacja dla mieszkańców Sądecczyzny, którzy korzystają z połączeń kolejowych obsługiwanych przez spółkę POLREGIO na linii Tarnów – Muszyna – Krynica-Zdrój. Przez sześć dni wprowadzona tu będzie komunikacja zastępcza na odcinku Tarnów - Muszyna. Szczegóły?

Jeździcie pociągami do pracy czy szkoły? Czekają Was pewne utrudnienia

Wielu mieszkańców Sądecczyzny dojeżdża do pracy pociągami, część tylko w granicach powiatu nowosądeckiego, ale inni również poza nim. W ślad za pracami modernizacyjnymi na linii 96 wystąpią utrudnienia podczas podróży na odc. Tarnów – Muszyna. W okresie od 14 do 19 września, a więc w czasie gdy z pociągów korzystają również uczniowie, wprowadzona tu będzie zastępcza komunikacja autobusowa.

Zobacz też: Zobacz rozkład jazdy szynobusu, który zastąpi zamknięty most na Kamienicy

Tym samym wszyscy pasażerowie będą musieli przesiadać się do autobusu z pociągu lub od razu do owych autobusów podstawionych na dworcach PKP wsiadać. W naszym regionie dotyczy to pasażerów korzystających ze stacji: Stróże, Grybów, Ptaszkowa, Mszalnica, Kamionka Wielka, Nowy Sącz, Stary Sącz, Barcice Dolne, Rytro, Młodów, Piwniczna-Zdrój, Łomnica-Zdrój, Wierchomla Wielka, Zubrzyk, Żegiestów, Andrzejówka, Milik, Muszyna

Ale na tym nie koniec komplikacji, bo ze względu na przerwę w ruchu pociągów lub braku przepustowości na stacji Kraków Główny dodatkowo za niektóre pociągi obsługujące trasę Kraków Główny – Piwniczna i Piwniczna - Kraków Główny również będzie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Kraków Główny – Kraków Płaszów.

Przewoźnik apeluje zatem do wszystkich pasażerów, by przed podróżą upewnili się odnośnie odjazdu lub przyjazdu pociągu, z którego zamierzają skorzystać w wybranym przez siebie dniu.
Szczegółowe zmiany w rozkładach jazdy pociągów, są udostępniane:
- na plakatach stacyjnych, w Portalu Pasażera PKP PLK S.A. (http://rozklad.plk-sa.pl)
- na stronie www.polregio.pl.
ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu