Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 6 czerwca. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
03/05/2019 - 11:00

Jeździł samochodem jak szaleniec. Czy zakończy się koszmar mieszkańców Rytra?

Kilka dni temu z naszą redakcją skontaktował się mieszkaniec Rytra. Mężczyzna twierdził, że po drogach gminy Rytro jeździ jak szaleniec około 40-letni mężczyzna, który kieruje samochodem po pijaku i pod wpływem środków odurzających. Według naszego Czytelnika, sprawa została zgłoszona na policję, ale nie przyniosło to efektów. W ostatnich dniach mężczyzna miał znów zostać zatrzymany przez policjantów. Czy tym razem zaprzestanie swojej brawurowej jazdy? W tej sprawie zwróciliśmy się do sądeckiej policji.

- 25 kwietnia o godzinie 17:50 na drodze krajowej numer 87 w Rytrze, funkcjonariusze Komisariatu Policji w Piwnicznej-Zdroju zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, który kierował samochodem osobowym marki Ford – wyjaśnia Aneta Izworska z biura prasowego sądeckiej policji. - Jak się okazało 39-latek kierował autem pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Kierowca w trakcie kontroli został przebadany przez policjantów na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – mężczyzna był trzeźwy.

Za popełnienie tego przestępstwa mężczyźnie grozi od 3 miesięcy do nawet 5 lat więzienia. Jak się okazało, to nie pierwszy wybryk 39-letniego kierowcy z Rytra. W grudniu 2018 roku po pijaku kierował samochodem. Jakby tego było mało, jechał autem po chodniku przeznaczonym dla pieszych. W tej sprawie policjanci skierowali wniosek do sądu o ukaranie.

RG [email protected], Fot. IlustracyjnaDziękujemy za przesłanie błędu