Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 24 kwietnia. Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego
17/06/2012 - 11:30

Już 20 lat Fundusz im. Braci Potoczków pomaga młodym ludziom

Dziś (18 czerwca) o godz. 14 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Długosza w Nowym Sączu odbędzie się 20. edycja podsumowania działalności Funduszu Stypendialnego im. Braci Potoczków. Wszystkich stypendystów serdecznie zapraszamy!

Szukamy stypendystów Funduszu im. Braci Potoczków. Minęło 20 lat

Pierwsi beneficjenci Funduszu już dawno ukończyli studia, założyli własne rodziny i zajęli ważne miejsce w społeczeństwie. Pracują w biznesie, administracji, nauce, kulturze. Są menadżerami, inżynierami, redaktorami.

- Nasze stypendia umożliwiły rozwój intelektualny młodzieży. Ma to odzwierciedlenie w tym, że po ukończeniu szkoły, nasi podopieczni osiągali wybitne wyniki na studiach, co pociągało za sobą szybki awans zawodowy. Pomoc, którą oferujemy ma służyć motywowaniu i wspieraniu finansowemu w zakresie materiałów potrzebnych do zdobywania i poszerzania zainteresowań – przekonuje Władysław Matczuk, dyrektor Fundacji Sądeckiej.

W ciągu 20 lat stypendiami zostało objętych 4 tysiące 850 osób. Wartość udzielonej pomocy to 3 miliony 44 tysiące 700 złotych.

- Fundacja nie tylko pomaga, ale także interesuje się losami swoich podopiecznych. Dlatego cieszymy się z ich każdego naukowego i zawodowego sukcesu. Zachęcamy stypendystów do kontaktu z Fundacją Sądecką. Chcemy, żeby stali się oni przykładem dla młodzieży, która chce zdobywać wiedzę i rozwijać swoją osobowość – dodaje dyrektor.

Prosimy dzwonić na numer telefonu (18) 475 16 20 lub pisać na adres [email protected] (osobą do kontaktu jest Katarzyna Berdychowska).


Fundusz Stypendialny im. Braci Potoczków powstał w 1992 r. przy Fundacji Sądeckiej z inicjatywy ówczesnego posła, dziś radnego wojewódzkiego Zygmunta Berdychowskiego. Za jego patronów celowo wybrano braci Jana i Stanisława Potoczków z Rdziostowa, którzy na przełomie XIX i XX wieku zmienili sądecką wieś

- Gdy w 1992 roku, jako poseł RP tworzyłem przy Sądeckiej Fundacji Rozwoju Wsi i Rolnictwa Fundusz Stypendialny, chciałem spłacić dług zaciągnięty wobec tych, którzy wsparli moją edukację – podkreśla Zygmunt Berdychowski. - Sam pochodzę z wielodzietnej i raczej ubogiej rodziny chłopskiej. W dzieciństwie poznałem smak ciężkiej pracy na roli i niedostatku. Od zawsze ciągnęło mnie do książek, a dzięki ludziom, których spotkałem na swojej drodze, po ukończeniu szkoły podstawowej mogłem kontynuować naukę w liceum ogólnokształcącym, a potem pójść na studia prawnicze do Krakowa.

(MC)

Fot. Archiwum







Dziękujemy za przesłanie błędu