Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 października. Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa
20/09/2021 - 14:00

Już jutro piąta rocznica śmierci Szczepana Sikonia. Zmarł w wieku 34 lat

Jutro, 21 września, mija piąta rocznica śmierci Szczepana Sikonia, byłego sekretarza gminy Korzenna. W najbliższą niedzielę w jego intencji zostanie odprawiona msza święta w kościele w miejscowości Wojnarowa.

Czytaj też: Powódź zabrała im most. Na drugą stronę przeskakują po desce. Co na to gmina?

Szczepan Sikoń zmarł pięć lat temu w wyniku nagłej i niespodziewanej choroby. Miał zaledwie 34 lata. Znany był wśród lokalnej społeczności ze swojego zaangażowania w rozwój Ochotniczych Straży Pożarnych. Był komendantem OSP w Mogilnie oraz komendantem gminnym ZOSP RP w Korzennej. Za swoją służbę był wielokrotnie nagradzany, między innymi Oznaką Strażak Wzorowy, Jabłkiem Sądeckim za Zasługi dla Ziemi Sądeckiej oraz Brązowym i Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa.

Były sekretarz gminy zawsze pomagał mieszkańcom w potrzebie. Nie potrafił przejść obojętnie obok cudzego nieszczęścia. Jednocześnie był przy tym osobą towarzyską, zarażał pogodą ducha i napawał optymizmem. - Imponował nam tym, jak organizował swoją pracę – wspominają pracownicy urzędu gminy.

Przygodę z urzędem Szczepan Sikoń rozpoczął w 2009 roku. Zaczynał od stanowiska referenta, później został kierownikiem referatu rolnictwa i ochrony środowiska. W 2016 roku został sekretarzem gminy. Zmarł nagle, tego samego roku. Bóg miał wobec niego inne plany, powołując go do wiecznej służby. Uroczystości upamiętniające jego postać odbędą się w najbliższą niedzielę w kościele w Wojnarowej. (k.kos@sadeczanin.info, fot. archiwum Sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu