Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
09/08/2022 - 20:25

To już strajk w nowosądeckim MORD? Nie egzaminują, bo poszli na zwolnienia

Kandydaci na kierowców oraz kierowcy podnoszący swoje umiejętności odeszli z kwitkiem. Egzaminu praktycznego nie było. Dlaczego? Do pracy nie przyszła większość egzaminatorów Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu i jego delegaturze w Nowym Targu.

- Nasi egzaminatorzy musieli włączyć się do ogólnopolskiego protestu – podejrzewa zastępca dyrektora sądeckiego MORD, Artur Czernecki.

Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu, jak również jego delegatura w Nowym Targu pracowały dzisiaj normalnie. Odbywały się egzaminy teoretyczne, czyli egzaminy ze znajomości prawa o ruchu drogowym na wszystkie kategorie. Za wyjątkiem egzaminów praktycznych.

Przypomnijmy, że strajk egzaminatorów rozpoczął się na początku lipca. W poniedziałek – 8 sierpnia – został wznowiony po przerwie. Egzaminatorzy żądają podwyżek, zmiany rozporządzenia ministra transportu w sprawie wynagrodzeń, likwidacji dodatku zadaniowego, likwidacji widełek wynagrodzenia, utworzenia specjalnego funduszu nagród dla egzaminatorów, jak również zmiany systemu egzaminowania.

Większość egzaminatorów MORD w Nowym Sączu oraz delegatury w Nowym Targu – aż 11 – zgłosiła dzisiaj L4 (zwolnienie lekarskie), 8 poprosiło o urlop na żądanie, 2 wzięło opiekę nad dzieckiem, a jeden wyraził chęć oddania krwi.

Nikt oficjalnie nie zapowiedział jednak, że zamierza strajkować.

- W związku z taką sytuacją nie odbył się ani jeden egzamin praktyczny kandydatów na kierowców oraz kierowców – dodaje wicedyrektor MORD w Nowym Sączu.  – Chciałbym przeprosić za taką sytuację. Proszę zainteresowane osoby, by śledziły wiadomości na naszej stronie: www.mord.pl

Dzisiaj nie zostało przeprowadzonych 106 zaplanowanych egzaminów praktycznych na prawo jazdy z uwagi na to, że egzaminatorzy nie stawili się do pracy. Także jutro, jak mówi nasz rozmówca, egzaminy praktyczne nie odbędą się. Na środę (9 sierpnia) było ich zaplanowanych 122.

Jak będzie w kolejnych dniach? Trudno powiedzieć

Zapytaliśmy wicedyrektora MORD w Nowym Sączu, kiedy osoby, które miały dzisiaj zdawać egzamin będą mogły do niego przystąpić?

- Będziemy zapisywać kandydatów i kierowców podnoszących swoje kwalifikacje na egzamin na wolne terminy – mówi nasz rozmówca. – Będziemy starali się rozładować kolejkę egzaminując chociażby w soboty.

W Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w nowym Sączu oraz w delegaturze ośrodka w Nowym Targu pracuje około 35 egzaminatorów. Część z nich z uwagi na sezon letni przebywa obecnie na urlopach wypoczynkowych.

[email protected], fot. MORD w Nowym Sączu.Dziękujemy za przesłanie błędu