Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
08/06/2015 - 13:38

Kamianna: Zamiast szkoły będzie ośrodek dla osób starszych

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych z Warszawy kupiło budynek po szkole podstawowej w gminie Łabowa. Ma on zostać zagospodarowany na potrzeby osób starszych i niepełnosprawnych. Obiekt sprzedał Urząd Gminy w Łabowej.
Nieruchomość zlokalizowana jest w miejscowości Kamianna w gminie Łabowa, przy drodze powiatowej Łabowa-Kamianna-Polany. 

- Budynek został sprzedany w trybie negocjacji - informuje Marek Janczak, wójt gminy Łabowa. - W cenę wliczono 2 ha ziemi, przylegającej do posesji. Obiekt od trzech lat stał pusty, niezagospodarowany i nieogrzewany.

- Tym bardziej cieszy fakt, że nie będzie już niszczał, a po drugie kilka osób z terenu gminy zapewne znajdzie w nim pracę - dodaje wójt Łabowej.

W opisie o sprzedaży budynku, zamieszczonej na stronie internetowej UG, czytamy: „Na działce posadowiony jest dwukondygnacyjny budynek szkoły niepodpiwniczony murowany połączony przewiązką z budynkiem jednokondygnacyjnym stanowiącym część mieszkalną. Część mieszkalna budynku znajduje się w stanie surowym zamkniętym z wykonanymi wszystkimi instalacjami i tynkami wewnętrznymi. (…) Sprzedawana jest adaptowana szkoła wraz z urządzeniami rekreacyjnymi i sportowymi (przyszkolnymi) oraz zielenią towarzyszącą. Dopuszczona rozbudowa i modernizacja stosownie do warunków wynikających z ukształtowania i fizjografii terenu oraz wielkości działki. W przypadku likwidacji funkcji szkoły – dopuszcza się adaptację na cele mieszkalne, hotelowo-turystyczne lub usługi kultury, z pierwszeństwem potrzeb samorządowych i lokalnych społeczności. ”

- Placówka szkolna jest od lat nieczynna – wyjaśnia Marek Janczak, wójt gminy Łabowa. – Szkoła została zlikwidowana, ponieważ uczyło się w niej tylko kilkoro dzieci.

Obiekt od kilku lat stoi pusty. Mieszkańcy nie zdecydowali się też przejąć budynku na cele społeczne. Nie powiodły się dwie próby jego sprzedaży.
Pojawiały się różne pomysły zagospodarowania tego budynku, a to na schronisko turystyczne, a to na dom weselny. Żaden jednak nie doczekał się realizacji.

(Rob)
Fot. Jacek Nowak
 


Dziękujemy za przesłanie błędu