Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana
29/05/2022 - 13:20

Kamionka Wielka: będzie aż 351 nowych lamp przy drogach. Na liście 7 sołectw

Władze Kamionki Wielkiej podpisały umowę na wymianę kolejnych starych opraw sodowych przy drogach na swoim terenie. Mowa tu zarówno o drogach gminnych, jak i powiatówkach aż w siedmiu sołectwach.

Kamionka Wielka: wymienią aż 351 starych lamp przy drogach. Na liście 7 sołectw

W gminie Kamionka Wielka ofensywa inwestycyjna związana z wymianą oświetlenia drogowego trwa już od dłuższego czasu. Choćby pod koniec grudnia zeszłego roku nowe oświetlenie zyskały drogi aż w 6 sołectwach. W Kamionce Małej doświetlony został odcinek powiatówki Nowy Sącz – Florynka, w Mystkowie – odcinek drogi gminnej i powiatowej Piątkowa – Mystków, droga „Mystków - Zakościół - Półzagrodzie”, droga wewnętrzna przy szkole, w Mszalnicy – droga powiatowa Nowy Sącz – Cieniawa, w Królowej Górnej -  droga Królowa Górna, Bogusza - Bratyszowiec Wyręby, w Kamionce Wielkiej – fragment powiatówki. Inwestycja kosztowała 600 000 zł.

Zobacz też: Kamionka Wielka: lada dzień ruszy remont aż 8 dróg. Jak to możliwe?

W tym samym okresie, dzięki inicjatywie wójta Andrzeja Stanka i sukcesowi negocjacji z właścicielem infrastruktury oświetleniowej Tauron – Biuro Obsługi Oświetlenia, oświetlenie ledowe pojawiło się też w centrum miejscowości Kamionka Wielka. W miejsce leciwych 46 opraw sodowych o łącznej mocy 6,9 KW zabudowano 66 nowoczesnych opraw opartych na technologii LED o mocy 3,4 KW.

Teraz samorząd podpisał kolejną umowę tym razem na wymianę aż 351 lamp. Przetarg na inwestycję ogłoszono na początku kwietnia. Gmina miała na ten cel zarezerwowane 380 000 zł. Najtańszą ofertę złożyła firma „INSTAL PROJEKT" z Dukli - 315 000 zł i właśnie tę wybrał samorząd. Oznacza to, że samorządowi udało się na przedsięwzięciu zaoszczędzić 65 000 złotych!

W jakich miejscach dokładnie wymienione zostaną lampy a dokładniej oprawy, bo słupy zostaną te same? Mszalnica - 21, Jamnica - 10, Mystków - 39, Królowa Polska - 84, Królowa Górna - 72, Kamionka Wielka - 106, Bogusza – 9. I mowa tu zarówno o drogach gminnych, jak i powiatówkach Prace mają się rozpocząć już pod koniec czerwca a wykonawca musi się z nimi uwinąć w ciągu 90 dni od popisania umowy, czyli licząc od 27 kwietnia. ([email protected] Fot.: UG w Kamionce Wielkiej)Dziękujemy za przesłanie błędu