Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 6 grudnia. Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja
01/09/2022 - 17:15

Kamionka Wielka: haromonogram zbiórki odpadów wielkogabarytowych

Już jutro, czyli 2 września w piątek rusza jesienna zbiórka odpadów wielkogabarytowych w gminie Kamionka Wielka. Poniżej szczegółowy harmonogram dla wszystkich sołectw.

Zaznaczmy na wstępie, że choć Kamionka Wielka – pod naciskiem społecznym – odstąpiła od budowy Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, to i tak mieszkańcy i tak mają zapewnią dwa razy w roku zbiórkę wielkich gabarytów. To możliwe dzięki podpisaniu przez samorząd umowy w tym zakresie z gminą Grybów.

Zobacz też: Zaczyna się lifting 10 dróg i walka z osuwiskiem w Kamionce Wielkiej

- 21 grudnia (2021 – dop. red) wójt gminy Kamionka Wielka pan Andrzej Stanek podpisał aneks do porozumienia międzygminnego  zawartego 1 lipca 2021 roku w sprawie powierzenia gminie Grybów przez gminę Kamionka Wielka wykonywania zadania w zakresie prowadzenia Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych – informowała na łamach Sądeczanina sekretarz gminy Małgorzata Antkiewicz-Wójs.

Na mocy stosownego aneksu porozumienie przedłużono do 31 grudnia 2023 roku. Kamionka Wielka płaci z tego tytułu opłatę ryczałtową - 800 złotych brutto w skali miesiąca.

Przypominamy też o apelu władz o tym, by wielkie gabaryty wystawiać do zebrania w wyznaczonym dniu. Chodzi o to, by przy złej pogodzie nie nasiąkły wilgocią – cięższe stają się droższe na skupie.

Jakich odpadów można się pozbyć podczas wystawki? Chodzi o meble, stary zużyty sprzęt AGD i RTV. W ramach akcji nie będą przyjmowane odpady rozbiórkowe, budowlane, izolacyjne np. styropian oraz odpady komunalne gromadzone w workach!

- Pozbywanie się odpadów poza wyznaczonym terminem będzie niezgodne z regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Kamionka Wielka i będzie traktowane jako tworzenie nielegalnych wysypisk - ostrzegają władze gminy.

A pierwsza zbiórka wielkich gabarytów w tym roku rusza już w najbliższy piątek, 2 września w Królowej Polskiej. Odpady można w tym dniu - identyczna zasada będzie obowiązywać w pozostałych sołectwach - wystawiać w wyznaczonym miejscu w godzinach od 7 do 18.

Harmonogram w wersji do druku TUTAJ. ([email protected] Fot.: ilustracyjne UG Kamionka Wielka)Dziękujemy za przesłanie błędu