Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 31 maja. Imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
22/08/2019 - 15:50

Kamionka Wielka: które dojazdy do pól idą do remontu?

Dzięki dofinansowaniu z województwa na terenie Kamionki Wielkiej trwa remont i przebudowa kolejnych dróg dojazdowych do pól. Które prace już zamknięto, gdzie drogowcy dopiero wejdą z robotami? Mamy szczegółowe informacje dla rolników i innych mieszkańców korzystających z dróg po przysiółkach.

Zobacz też: Kamionka Wielka: za 3,5 miliona ustabilizują dwa groźne osuwiska. Gdzie i kiedy?

Zacznijmy od tego, które drogi już wyremontowano a dalej uzyskano zgodę na ich użytkowanie, czyli dokonano ich stosownych odbiorów. Są to kolejno: „Ziobroskówka” w Kamionce Wielkiej - odcinek o długości 170 m, „Droga do Zbiornika – Przekaźnika” w Mystkowie - 100 m, „Droga od Michalika do Rumina” w Kamionce Małej – 50 metrów, „Dziołek” w Kamionce Wielkiej” – 160 m.

Przy ogromnym zaangażowaniu i pomocy mieszkańców sołectwa Mszalnica wykonano też dwa odcinki dróg w tej miejscowości. Chodzi dokładnie o drogi o nazwie „Za Mocarz” i „Droga za Las do Hatlasiów”, które mają obecnie betonową nawierzchnię.

Zobacz też: Kamionka Wielka: ponad sto tysięcy na drogi dla rolników

- Trwają jeszcze prace związane z remontem dróg o nawierzchni betonowej. Chodzi o drogi „Droga koło Antoniego Kmaka” w Boguszu, „Droga do Gaborka” w Jamnicy, „Droga Gryblówka” w Królowej Polskiej, „Droga Janusówka” w Królowej Górnej, „Droga Kruczki-Basiagówka” w Mystkowie oraz „Droga na Góry” – Mszalnica. Termin zakończenia robót wyznaczono na 31 sierpnia 2019 roku – informuje wójt gminy Kamionka Wielka Andrzej Stanek.

Przy pomocy pozyskanego dofinansowania otrzymanego w tym roku w wysokości ponad 100 tys. zł gmina planuje remontu ogółem 12 odcinków dróg gminnych o łącznej długości 930 metrów. By skorzystać z dofinansowania gmina musi dołożyć kolejne 100 tys. z własnego budżetu.

ES [email protected] Fot.: UG w Kamionce WielkiejDziękujemy za przesłanie błędu