Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
16/05/2022 - 15:20

Kamionka Wielka: lada dzień ruszy remont aż 8 dróg. Jak to możliwe?

Gmina Kamionka Wielka otrzymała właśnie od Województwa Małopolskiego maksymalne dofinansowanie na budowę/modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych. W jakich miejscach gmina zainwestuje te środki.

Kamionka Wielka: lada dzień ruszy remont aż 8 dróg. Jak to możliwe?

Zobacz też: Kamionka Wielka: 25 seniorów dostanie opaski bezpieczeństwa

Zacznijmy od tego, że w tym roku władze Małopolski przekazały na ten cel w sumie ponad 24 milionów do 161 małopolskich gmin. Gminy otrzymają kwotę w przedziale od 30 do 250 tysięcy złotych, przy czym udział finansowy Województwa stanowi 50-90 procent wartości zadania.

Przyznana kwota zależy od wysokości dochodu budżetu województwa pobranego w poprzednim roku za wyłączenie gruntów z produkcji rolnej z obszaru danej gminy oraz od powierzchni gruntów w gminie, objętej dopłatami ARiMR za rok poprzedni.

Zobacz też: Kamionka Wielka: remont „Kosówki” już ruszył. Ile to potrwa?

Kamionka Wielka – obok gmin Stary Sącz, Łącko i Korzenna – otrzymała maksymalne dofinansowanie. Gdzie te środki zainwestuje? Ja informuje wójt Andrzej Stanek na liście są następujące drogi:
- Sapatówka w Kamionce Wielkiej
- Tacałówka w Kamionce Wielkiej
- Porębówka w Kamionce Wielkiej
- Popielówka w Kamionce Wielkiej
- Styrek Dolny w Mszalnicy
- Pod Dąbkiem w Mszalnicy
- Za Las w Mszalnicy
- Nad Kamionką w Jamnicy
- Za Rzeką na granicy miejscowości Królowa Górna i Królowa Polska.

- Sumie chcemy zmodernizować 3 kilometry dróg, które zyskają nawierzchnię bitumiczną. Ile to będzie ostatecznie kosztować, pokaże przetarg, ale 250 000 złotych to – w założeniach 50 procent wartości inwestycji. Pozostałą kwotę dołożymy z naszego budżetu. Teraz chcemy jak najszybciej ogłosić przetarg, bo musimy to zadanie zrealizować jeszcze w tym roku – zapowiada Stanek. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info UG w Kamionce Wielkiej)Dziękujemy za przesłanie błędu