Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 17 czerwca. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
10/02/2022 - 11:30

Kamionka Wielka: miliony idą w ruch, będzie tu supernowoczesna szkoła

Wójt Kamionki Wielkiej podpisał właśnie umowę z szefami firmy budowlanej na realizację długo wyczekiwanej inwestycji, czyli budowę nowej szkoły w Boguszy.

W ramach przedsięwzięcia powstanie nowy budynek szkoły dostosowany dla osób ze szczególnymi potrzebami wraz z salą gimnastyczną oraz infrastrukturą towarzyszącą. Obiekt będzie posiadał własny plac zabaw oraz miejsca postojowe dla samochodów osobowych.

W budynku przewidziano 11 sal lekcyjnych, salę gimnastyczną, pomieszczenia administracyjno-socjalne, węzły sanitarne, szatnie, gabinet pielęgniarki szkolnej oraz nowoczesną kotłownię. – Będzie tu też oddział przedszkolny a dokładnie zerówka - mówi przewodniczący rady Rafał Kamieński, który podobnie jak pozostali samorządowcy, a przede wszystkim mieszkańcy, cieszy się, że inwestycja w końcu rusza.

Zobacz też: Koniec lekcji w rytmie strażackich syren! Separują podstawówkę od remizy

O negocjacjach, które gmina musiała przeprowadzić, by wyłonić w przetargu wykonawcę pisaliśmy w publikacji Uratowali grube miliony i mega inwestycję! Radość w Kamionce Wielkiej

Ale to nie był jedyny problem, który stanął na drodze samorządowi. Wcześniej bowiem ładnych parę miesięcy trwały uzgodnienia z konserwatorem zabytków, bo obok działki, na której powstanie szkoła jest cenna, zabytkowa cerkiew i gmina musiała zrobić z konserwatorem bardzo szczegółowe uzgodnienia na temat ostatecznego kształtu i rozmiaru szkoły. Tren inwestycyjny znajduje się w strefie ochronnej cerkwi.

Koszt realizacji inwestycji wynosi 8,1 mln zł brutto. Na realizację zadania Kamionka Wielka pozyskała dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych najważniejsze jest to, że dzieci będą mogły zacząć tu naukę już od 1 września 2023 roku. ([email protected] Fot.: UG w Kamionce Wielkiej)Dziękujemy za przesłanie błędu