Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
30/04/2020 - 15:00

Kamionka Wielka: nie masz na maseczkę? Gmina Ci ją podaruje

Kamionka Wielka to już kolejny samorząd na Sądecczyźnie, który postanowił sam zaopatrzyć swoich mieszkańców w maseczki, które mają zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się epidemii COVID-19. Na wsparcie gminy mogą liczyć wszyscy, którzy są w trudnej sytuacji finansowej.

16 kwietnia w ślad za epidemią koronawirusa wprowadzono w Polsce bezwzględny obowiązek zasłaniania ust i nosa. I choć akcja zorganizowana przez samorząd Kamionki Wielkiej oczywiście w pierwszej kolejności dedykowana jest osobom starszym, seniorom powyżej 65 lat, to władze gminy podkreślają, że po maseczki zafundowane przez gminę mogą zgłosić się wszyscy jej mieszkańcy, którzy są w trudnej sytuacji finansowej.

- Akcja cały czas trwa. Maseczki są cały czas wydawane. Nie wiemy tak naprawdę, kiedy dokładnie ten kryzys się skończy, ale na pewno nieprędko. I jako gmina jesteśmy do tego dobrze przygotowani – mówi wójt Andrzej Stanek.

Zobacz też: Maseczkowa afera w Rytrze. Wójt ostro dementuje plotki o kumoterstwie

Maseczki  wielokrotnego użytku rozdawane są przez pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Kamionce Wielkiej w wyznaczonych godzinach od 10.00 - 12.00 po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu pod numerem: 18 449 07 63 wew. 21.

Osobną pulę maseczek wójt przekazał strażakom z lokalnych OSP oraz policjantom obsługującym teren Gminy Kamionka Wielka. Maseczki trafiły również do pensjonariuszy Domu Opieki  „Samarytanin” w Kamionce Wielkiej.

ES [email protected] Fot.: dzięki uprzejmości Urzędu Gminy Kamionka Wielka







Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe