Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 10 lipca. Imieniny: Filipa, Sylwany, Witalisa
22/08/2019 - 15:00

Kamionka Wielka: pozbądź się gratów za darmo. Harmonogram wystawki

Już 10 września rusza jesienna zbiórka odpadów wielogabarytowych na terenie gminy Kamionka Wielka. Jak wygląda harmonogram dla poszczególnych sołectw?

Zacznijmy od tego, zbiórka zacznie się 10 września a zakończy 29 października. Prowadzona będzie w godzinach od 7. do 18. (w tym czasie będą ją obsługiwać i nadzorować pracownicy zakładu komunalnego)  i tak jak dotychczas zorganizowana zostanie przy wykorzystaniu kontenerów w ustalonych miejscach w każdej miejscowości. Władze gminy apelują jednocześnie, by odpady należy dowozić tylko i wyłącznie w dniu podstawienia kontenera i umieszczać bezpośrednio wewnątrz kontenera. Odpady ustawione poza kontenerami a wzdłuż dróg nie będą odbierane.

Kto mimo to wystawi śmieci w innym miejscu niż wskazane przez gminę musi liczyć się z tym, że będzie pociągnięty do odpowiedzialności za tworzenie nielegalnych wysypisk. To pokłosie poprzednich edycji akcji, podczas których miejscowi nie potrafili się dostosować do regulaminu, a tym samym odpady zalegały w różnych miejscach całymi tygodniami.

Zobacz też: Kamionka Wielka: wójt dementuje plotki - PSZOK to nie wysypisko śmieci!

Co można wrzucać do pojemników? Meble, stary zużyty sprzęt AGD i RTV.

- W ramach akcji nie będą przyjmowane odpady rozbiórkowe, budowlane, izolacyjne tj. styropian oraz odpady komunalne gromadzone w workach! – podkreślają z mocą urzędnicy.

Przypomnijmy, że już niedługo gmina kamionka Wielka w ślad za ustawowym wymogiem będzie miała swój Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, gdzie będzie można wywozić podobne odpady przez cały rok według regulaminu, który musi zatwierdzić rada gminy.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)