Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 22 kwietnia. Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji
28/02/2024 - 14:25

Kamionka Wielka/Królowa Górna: te 800 metrów powiatówki w końcu będzie bezpieczne

Powiatowy Zarząd Dróg ogłosił przetarg na gruntowną modernizację drogi powiatowej w Królowej Górnej w gminie Kamionka Wielka. Co i kiedy ma się tu zmienić?

Zacznijmy od tego, że roboty przy modernizacji drogi Królowa Górna - Ptaszkowa - Grybów obejmą liczący sobie 800 metrów najbardziej wyeksploatowany odcinek w Królowej Górnej.

Dzięki inwestycji droga doczeka się zupełnie nowej podbudowy z kruszywa i podbudowy bitumicznej a całość dodatkowo wzmocniona zostanie specjalną siatką niwelującym ruchy osuwiskowe ziemi wykonaną z włókien szklano-węglowych. 

Kamionka Wielka: o fotel wójta chce powalczyć Grzegorz Górka. Jaki ma pomysł na gminę?

Dopiero na tak wzmocniony „fundament” drogowcy położą kolejne warstwy nowej nawierzchni czyli warstwę wiążącą i ścieralną. Będą też zupełnie nowe pobocza i odtworzony zostanie biegnący wzdłuż drogi rów melioracyjny.

Oferty firm zainteresowanych wykonaniem inwestycji poznamy już 13 marca. Najważniejsze jednak dla wszystkich kierowców i mieszkańców okolicy jest to, że wszystkie prace muszą zostać zrobione w ciągu 60 dni od podpisania umowy czyli jeszcze przed wakacjami. ([email protected] Fot.: PZD) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu