Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
14/02/2024 - 16:10

Kanalizacja w Gostwicy gotowa do użytku. Kto chce się przyłączyć, pora złożyć deklarację

Kanalizacja w Gostwicy w gminie Podegrodzie gotowa do użytku – kto chce się przyłączyć, pora złożyć stosowny wniosek. Zobaczcie szczegóły.

Kanalizacja w Gostwicy gotowa do użytku. Kto chce się przyłączyć, pora złożyć deklarację

Kluczowy element papierologicznej układanki tej inwestycji gmina ma już w garści - Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego stwierdził brak podstaw do wniesienia sprzeciwu wobec zamiaru przystąpienia do użytkowania zadania polegającego na budowie sieci kanalizacji sanitarnej w Gostwica.

Co to oznacza dla mieszkańców? - Wszyscy zainteresowani przyłączeniem do nowo wybudowanej sieci kanalizacji sanitarnej mogą składać w siedzibie Zakładu Gospodarki Komunalnej w Podegrodziu wnioski o wydanie warunków na przyłączenie do sieci kanalizacyjnej – nie kryje satysfakcji wójt Stanisław Banach. – A mówimy tu niemal o 7 kilometrach sieci, z której może skorzystać aż ponad 100 gospodarstw domowych – zaznacza. 

Podegrodzie o czyste powietrze walczy gazyfikacją i programem „Czyste powietrze”. Z jakim skutkiem?

Druk wniosku można pobrać w siedzibie ZGK Podegrodzie  lub ze strony Biuletynu Informacji Publicznej, gdzie znaleźć je można w zakładce Gospodarka wodno – ściekowa - wnioski i formularze pod adresem: https://bip.malopolska.pl/zgkpodegrodzie,m,380146,wnioski-i-formularze.html. Przypomnijmy też, że siedziba ZGK mieści się w pokoju nr 8 na parterze w Urzędzie Gminy. Wszystkie dodatkowe informacje można uzyskać w siedzibie ZGK Podegrodzie – pokój numer 6 i 8 lub pod numerem telefonu: 18 448 49 53, 18 448 49 54. Ok. 7 km sieci

Przypomnijmy też, że w budżecie gminy na 2024 rok, przyjętym przez radę jednogłośnie, na budowę sieci wodociągowej i kanalizacji, a dokładniej przebudowę i rozbudowę sieci wodociągowej w kierunku Długołęki-Świerkli zarezerwowano aż 4 004 319 zł. Na budowę kanalizacji sanitarnej w Gostwicy - 2 127 514 zł. Mówimy tu o robotach budowlanych, bo osobne środki, już znacznie, znacznie mniejsze zabezpieczono na nadzór inwestorski obu przedsięwzięć. ([email protected] Fot.: ilustracyjne pixabay.com autor: kuehholzer) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu