Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
03/01/2020 - 13:10

Karta Nowosądeczanina: instrukcja obsługi [ZDJĘCIA]

Zainteresowanie Kartą Nowosądeczanina wśród mieszkańców Nowego Sącza jest ogromne. Do tej pory w trzech wyznaczonych punktach na terenie miasta i drogą elektroniczną zostało złożonych prawie trzynaście tysięcy wniosków. Gotowych jest ponad 4,5 tysiąca Kart Nowosądeczanina, które czekają na odbiór przez właścicieli.

Według Jacka Żelasko, przewodniczącego zespołu pracującego nad Kartą Nowosądeczanina, plastikową kartę mogło już odebrać kilkuset nowosądeczan.

- Pierwsze karty zostały wydane po dwudziestym grudnia, czyli kilka dni po tym, jak pierwsi mieszkańcy złożyli wnioski o jej posiadanie – mówi szef zespołu. – Obecnie jest 4574 kart, które znajdują się w procesie wydawania nowosądeczanom. Przy każdym mieszkańcu, który zgłosi się do podanego przez siebie punktu, karta zostanie zaprogramowana.

Na razie miasto zamówiło trzydzieści tysięcy Kart Nowosądeczanina. Władze Nowego Sącza szacują, że jest to mniej więcej połowa osób uprawnionych w mieście do posiadania takiej karty i korzystania z przywilejów, jakie ona zapewnia.

Czytaj takżeKarta Nowosądeczanina przyjęta. Od kiedy darmowa komunikacja miejska i parkingi?

Przypomnijmy, że Karta Nowosądeczanina daje możliwość darmowego parkowania przez 90 minut w strefie A i B płatnego parkowania, bezpłatnych przejazdów w autobusach miejskich oraz możliwość 10 proc. zniżki w krytej pływalni w Nowym Sączu.

- Jeśli zamówiona pula kart się wyczerpie, będziemy zamawiali kolejną partię – dodaje szef zespołu.

Szczęśliwi posiadacze Karty Nowosądeczanina już mogą korzystać w strefach płatnego parkowania z bezpłatnych 90 minut postoju. Co należy zrobić po pozostawieniu auta na parkingu?

Trzeba podejść do najbliższego parkomatu i przycisnąć przycisk start. Potem mamy piętnaście sekund, aby dołożyć do czytnika znajdującego się w parkomacie Kartę Nowosądeczanina. Urządzenie musi odczytać z niej dane.

- Jeśli dany mieszkaniec Nowego Sącza nie korzystał już w tym dniu z darmowego parkowania, to, po odczytaniu danych automatycznie rozpoczyna się naliczanie 90 minut darmowego postoju – tłumaczy Jacek Żelasko. – Jeśli ktoś, chce parkować w strefie płatnego parkowania przez załóżmy trzy godziny, to może korzystając z parkomatu dobić taki czas. Kierowca zapłaci wtedy za 1,5 godziny postoju. Potwierdzeniem będzie wydrukowany bilet, który – co uczulam – należy umieść w samochodzie tak, aby był widoczny przez przednią szybę. Jest to niezbędne dla kontrolera.

Posiadacze Karty Nowosądeczanina korzystający z miejskiej komunikacji autobusowej po wejściu do autobusu muszą przyłożyć Kartę Nowosądeczanina do czytnika (podobnie, jak przy biletach miesięcznych).

Jak korzystać z karty Nowosądeczanina? Instrukcja obsługi
Zainteresowanie Kartą Nowosądeczanina wśród mieszkańców Nowego Sącza jest ogromne. Do tej pory w trzech wyznaczonych punktach na terenie miasta i drogą elektroniczną zostało złożonych prawie trzynaście tysięcy wniosków. Gotowych jest ponad 4,5 tysiąca Kart Nowosądeczanina, które czekają na odbiór przez właścicieli.


Dziękujemy za przesłanie błędu