Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
22/01/2020 - 11:40

Karta nowosądeczanina: wiemy ile osób już ją dostało, a ile wciąż czeka

Ponad miesiąc temu ruszyło składanie wniosków o wydanie karty nowosądeczanina. Zainteresowanie mieszkańców przeszło najśmielsze oczekiwania. Część osób zdecydowała się na złożenie wniosku drogą elektroniczną, ale część załatwiała niezbędne formalności w jednym z trzech punktów obsługi klienta MPK. Ilu mieszkańców ma już kartę nowosądeczanina?

Część osób, którzy już złożyli wnioski, czy to drogą elektroniczną, czy osobiście, niecierpliwią się, że jeszcze nie mają karty nowosądeczanina. Zgodnie z obowiązującym regulaminem taka karta ma być wydana niezwłocznie, a termin rozpatrzenia wniosku nie może przekroczyć 30 dni.

- Czekam na kartę już 34 dni i dalej jej nie ma - napisała do naszej redakcji Małgorzata, mieszkanka Nowego Sącza.

Niektórzy sądeczanie przychodzą do punktu, w którym złożyli wniosek o kartę i dopytują, czy ich karta jest już gotowa do odbioru.

Warto jednak co jakiś czas logować się na stronie internetowej  programu i sprawdzić samemu tę informację. Ilu nowosądeczan posiada kartę nowosądeczanina?

- Na 20 stycznia wydanych zostało 3150 kart – informuje Mariusz Smoleń z Referatu Komunikacji Społecznej UM Nowego Sącza. - Wydrukowanych jest 3720 kart co oznacza, że ok. 570 kart oczekuje na odbiór w punktach. Do tej pory, czyli od 10 grudnia ubiegłego roku, kiedy ruszyło przyjmowanie wniosków, do 20 stycznia, zostało złożonych około dwadziesta tysięcy wniosków.

Przypomnijmy, że kartę nowosądeczanina można wyrobić:

  • elektronicznie, wschodząc na stronę mojakn.pl. Trzeba wypełnić znajdujący się nas niej wniosek oraz załączyć swoje aktualne zdjęcie oraz skan pierwszej strony PIT-u za ostatni rok potwierdzający zamieszkiwanie na terenie Nowego Sącza.
  • w jednym z trzech punktów obsługi klienta MPK w Nowym Sączu. Należy tam osobiście wypełnić wniosek, złożyć zdjęcie i pokazać w okienku najlepiej pierwszą stronę PIT (oryginał) z Urzędowym Potwierdzeniem Odbioru (UPO).

Przypomnijmy, że karta nowosądeczanina uprawnia do:
- bezpłatnych przejazdów miejskimi autobusami,
- darmowego parkowania przez 90 minut w danym dniu,
- 10 proc. zniżki na krytą pływalnię,
- 50 proc. zniżki na korzystanie z lodowiska przy ul. Nadbrzeżnej i na Starej Sandecji.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu