Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
22/07/2023 - 21:05

Kasa Wzajemnej Pomocy: członkowie zarządów jedenastu oddziałów spotkali się w Sączu

Członkowie zarządów jedenastu oddziałów stowarzyszenia Kasa Wzajemnej Pomocy spotkali się na integracyjnym grillu w Nowym Sączu.

W sobotnie popołudnie na grillu w swej siedzibie spotkało się ponad trzydziestu członków zarządów oddziałów Kas Wzajemnej Pomocy z całej Sądecczyzny. Jak zwykle, takie spotkanie było okazją do rozmów, podsumowań i ustalania planów na przyszłość.

I choć polityka socjalna państwa (głównie dodatek 500 plus) sprawia, że po pożyczkę sięgamy ze zwyczajnej biedy coraz rzadziej, to jednek każdy, kto umie liczyć, wie, że w razie nagłej potrzeby lepiej sięgnąć po nieoprocentowane pieniądze.

Takie właśnie pożyczki swym członkom oferuje Kasa Wzajemnej Pomocy. Zależnie od stanu zgromadzonych składek, najczęściej można liczyć na 5-6 tysięcy złotych do spłaty bez odsetek przez rok. W każdej chwili można też wypłacić zgromadzone składki. Przydaje się, gdy czeka nas większy, zwłaszcza nieoczekiwany wydatek.

W sobotnim spotkaniu uczestniczyli członkowie Kasy z Grybowa, Wysowej, Przysietnicy, Chełmca, Tęgoborzy, Rytra, Łużnej, Łopanowa, Łącka, Męciny i Jodłownika. Prezesem Stowarzyszenia Kasa Wzajemnej Pomocy jest Zygmunt Berdychowski, wiceprezesem Jerzy Bochyński, sekretarzem - Wacław Chlipała, skarbnikiem Kazimierz Krok, a członkami zarządu: Kazimierz Ptaśnik, Stefan Grabiec, Franciszek Kukla, Jadwiga Batkiewicz i Janina Gazda. (tk) fot. tkDziękujemy za przesłanie błędu