Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 2 marca. Imieniny: Halszki, Heleny, Karola
30/06/2023 - 15:10

KGW Moszczenica Niżna walczy o nagrodę żony prezydenta RP! Trzymajcie kciuki!

Już jutro, 1 lipca panie z Koła Gospodyń Wiejskich Moszczenica z gminy Stary Sącz będą walczyć w Wielkim Finale Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP. Czy i tu podbiją serca jury równie bezapelacyjnie jak w trakcie konkursu kulinarnego w czasie Festiwalu Lachów i Górali na Nakle w Piwnicznej-Zdroju?

W ubiegłym roku, w trakcie konkursu kulinarnego towarzyszącego Festiwalowi Lachów i Górali na Nakle w Pinicznej-Zdroju panie z KGW z Koła Gospodyń Wiejskich z Moszczenicy Niżnej wygrały go bezapelacyjnie swoją Moszczeńską juhą. Przepis na ten niesamowitą zupę na kapuśniarce znajdziecie w naszym materiale filmowym powyżej.

O wynikach wspomnianego konkursu pisaliśmy szczegółowo w publikacji Która potrawa podbiła serca i żołądki jury i publiczności Festiwalu Lachów i Górali? [FILM/ZDJĘCIA]

Niedługo później Barbara Pasoń, jedna z członkiń koła przywiozła tytuł II Wice Miss Wdzięku, a także voucher o wartości 5 000 zł z Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska od Kuchni”, którego finał odbył się 1 października 2022 roku w Warszawie. Reprezentacja koła wzięła wtedy udział w finale festiwalu KGW „Polska od kuchni”, który odbył się na błoniach stadionu narodowego.

Jednym z punktów imprezy były wybory miss KGW. Tytuł II wicemiss wdzięku zdobyła Barbara Pasoń z KGW Moszczenica Niżna. To właśnie ona też zdobyła wcześniej tytuł miss wdzięku na etapie wojewódzkim. Przy okazji panie znów podbijały Polaków smakołykami z regionalnej kuchni Sądecczyzny. 

Tutej przyjedź, nawet wejdź, se pośpiewosz, dobrze zjesz! KGW „Rytrzanki” zaprasza na Nakło!

Co bardzo ważne i godne podkreślenia – KGW Moszczenica Niżna cały czas włącza się w organizację najróżniejszych imprez na terenie swojej gminy. Również tych charytatywnych. Podczas naszego Festynu z okazji Dnia Dziecka panie zbierały środki w ramach akcji Wikusia z Nowego Sącza kontra SMA, by zasilić konto zbiórki kwotą aż 5 623,30 zł!

Na tym nie koniec wyjątkowego powodzenia tego koła. - Możemy już formalnie potwierdzić, że nasze Koło będzie reprezentowało województwo małopolskie w Wielkim Finale Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP. Finał już 1 lipca w Otrębusach. Trzymajcie za nas kciuki - chwalą się moszczeniczanki. Rywalizacja zaczyna się od popisów umiejętności kulinarnych, potem koło będzie musiało zaprezentować się w inscenizacji tradycji związanych ze żniwami. Koło godziny 18. ogłoszone zostanie, które trzy koła z całej Polski zakwalifikowały się o finału a to zwycięskie KGW poznamy już we wrześniu.

My już nawet wiemy, co panie – które w trakcie naszej rozmowy już szykowały się do wyjazdu – chcą zaserwować w Otrębusach, ale obiecaliśmy, że wstrzymamy się z podaniem tej informacji do jutra.

Mimo tak napiętego grafiku KGW Moszczenica Niżna już szykuje się do udziału w kolejnej edycji Festiwalu Lachów i Górali na Nakle w Piwnicznej-Zdroju. – W ubiegłym roku w konkursie kulinarnym powiesiłyśmy poprzeczkę bardzo wysoko. Które koło zmierzy się z nami w tym roku i czy któreś da radę nas pokonać? – śmieje się przedstawicielka koła Katarzyna Wójcik.

No właśnie, które? Czekamy na Was! ([email protected] Fot.: archiwum sądeczanin.info i KGW Moszczenica Niżna) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu