Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 21 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
29/09/2020 - 13:25

Kiedy kierowcy przestaną obawiać się dziur w drogach wokół Krynicy?

Drogi wokół Krynicy, delikatnie ujmując nie są w najlepszym stanie. Dziury w nich to utrapienie kierowców, zwłaszcza na odcinkach: od ulicy Pułaskiego do Tylicza (droga powiatowa) czy z Cichego Kącika do Mochnaczki Wyżnej (droga gminna). Ich remonty oraz budowa chodników są przewidziane w najbliższym czasie.

Drogi, po których jeżdżą auta są w opłakanym stanie. Dziura na dziurze, nigdy nie wiadomo, kiedy się w taką niepodziewaną przeszkodę wjedzie. Powiat nowosądecki planuje remonty dróg. Kiedy się one rozpoczną? 

-Jeszcze w tym roku Powiatowy Zarząd Dróg wyremontuje nawierzchnię asfaltową na ul. Pułaskiego w Tyliczu, od skrzyżowania z drogą krajową nr 75 do rozjazdu ulic: Pułaskiego i Wolności. - wyjaśnia Piotr Ryba, burmistrz Krynicy. 

Dodatkowo powiat nowosądecki, jako jedno z zadań do Funduszu Inwestycji Samorządowych zgłasza remont drogi Krynica-Tylicz.

-Powiat realizuje projekt przebudowy ulicy Pułaskiego, od Hajduczka do Romy, łącznie z budową chodnika, który zostanie wykonany od odwiertu wody mineralnej powyżej Hajduczka, aż do drogi technicznej na Górę Parkową, budową oświetlenia. - dodaje włodarz Krynicy. 

Do 16 listopada potrwają procedury przetargowe na wyłonienie wykonawców remontów drogi powiatowej, od ul. Pułaskiego w Krynicy do Tylicza.

Powiatowy Zarząd Dróg złożył wnioski o dofinansowanie remontu i przebudowy dróg powiatowych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych (w ramach naboru podstawowego i uzupełniającego).

Dotyczy to m.in.: drogi powiatowej, na odcinku 8, 12 km z Powroźnika (gmina Muszyna) do Tylicza (gmina Krynica), wraz z remontem mostów w tych miejscowościach oraz Wojkowej (gmina Muszyna). Okres realizacji to przełom lat 2021/2022. 

W najbliższych miesiącach rozpocznie się też remont drogi powiatowej, ul. Polna-Złockie w Muszynie i Jastrzębiku na 2 kilometrowym odcinku. Wartość tej inwestycji to 2 689 733,34 zł. Zadanie to objęte jest dofinansowaniem ze środków Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 50 proc. kosztów robót budowlanych.

Termin realizacji to 30 czerwca 2021 roku.

Natomiast Miasto Krynica wyremontuje ok. kilometrowy odcinek drogi gminnej, od Cichego Kącika do Mochnaczki Wyżnej (gmina Krynica). Urząd Miasta rozpisał przetarg na wykonanie prac. Radni uchwałą przeznaczyli na ten cel 588 tyś. zł. To połowa potrzebnej kwoty, resztę samorząd otrzyma z Funduszu Dróg Samorządowych. Droga zostanie wyremontowana w tym roku lub na wiosnę 2021 roku.

(MK) fot. aut.

Kiedy kierowcy przestaną obawiać się dziur w drogach wokół Krynicy?
Drogi wokół Krynicy nie są w najlepszym stanie. Dziury w nich to utrapienie kierowców, zwłaszcza na odcinkach od ulicy Pułaskiego do Tylicza (droga powiatowa) czy z Cichego Kącika do Mochnaczki Wyżnej. (droga gminna). Ich remonty są zaplanowane w najbliższym czasie.


Dziękujemy za przesłanie błędu