Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 1 marca. Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy
27/01/2021 - 07:05

To wszystko wina Larsa. Kiedy skończą się śnieżyce na Sądecczyźnie

Opady mokrego śniegu, zawieje i zamiecie… zima pokazała wreszcie swoje prawdziwe oblicze. Jedni są zachwyceni i chcą, żeby ten iście bajkowy krajobraz pozostał jak najdłużej, drudzy wyczekują odwilży i marzą o wiośnie. Kogo zadowoli aura?

Była już „bestia ze Wschodu” teraz mamy śnieży wir. - Sprawcą tej dynamicznej, zimowej pogody, która od poniedziałku zagościła w naszym kraju, jest wir niżowy Lars -  wyjaśnia w tvnmeteo.pl synoptyk Arleta Unton-Pyziołek. -Powstał w rejonie Genui, gdzie rodzą się letnie deszczonośne niże. Jego centrum przemieszcza się znad Morza Śródziemnego w kierunku Białorusi i Zatoki Fińskiej.

Jak prognozują specjaliści od pogody, niż powoli odchodzi w inne rejony Europy, ale to nie oznacza, że zima też od nas odejdzie.

Czytaj też Jak „służbowo” śmigać po stoku. Mimo zakazu otworzyli u nas stację narciarską

Po zawiejach i zamieciach śnieżnych temperatura szybko  idzie w dół. W nocy w na Sądecczyźnie słupki spadły do minus trzech stopni.  Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega przed ślizgawicą.

- Do godziny dziewiątej prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu. Temperatura minimalna przy gruncie wynosi od  minus pięciu  do  minus dwóch stopni.

Czytaj też Sądeckie bałwany jak dzieła sztuki. Znów mamy z czego je lepić [ZDJĘCIA] 

Jak będzie środa? Dziś na pogodowych mapach zachmurzenie umiarkowane z przejaśnieniami i opadami śniegu.  

jagienka.micjhalik@sadeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu