Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
30/01/2023 - 21:45

Kierowcy zdają się na nawigację i lądują w zaspach. A ta droga zimą jest zamknięta

Kierowcy zdają się na nawigację i lądują w zaspach. A droga ta, „na skróty” z Czyrnej (gmina Krynica) do Banicy (gmina Uście Gorlickie) zimą jest zamknięta. Trzeba jechać przez Izby!

Ponadkilometrową, asfaltową drogą, łączącą Czyrną (gmina Krynica) z Banicą (gmina Uście Gorlickie), można dojechać do Śnietnicy, Wysowej czy Regietowa lub Brunar (i dalej). Jest bardzo malownicza. Dostępna pozostaje jedynie od wiosny do jesieni, zimą jest zamknięta; wyznaczony jest objazd przez Izby. 

Jednak mimo znaku zakazu wjazdu zimą i informacji o zamknięciu drogi, kierowcy próbują skracać sobie drogę i pokonać trasę. Zdają się na nawigację, która pokazuje im tę właśnie drogę jako najkrótszą. Jednak, przede wszystkim należy patrzeć na znaki drogowe!

Często pojazdy kończą w zaspach śniegu, a w wyciąganiu ich pomagają okoliczni mieszkańcy. 

Zimą droga jest całkowicie wyłączona z ruchu, gdyż staje się bardzo bardzo niebezpieczna. Jest położona jest na wzniesieniu, często oblodzona i śliska, zaś nawiewający śnieg tworzy ogromne zaspy. Dodatkowo, od strony cerkwi w Banicy jest bardzo stroma! (MK). fot. (MK). Dziękujemy za przesłanie błędu