Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 października. Imieniny: Narcyza, Serafina, Wioletty
27/11/2019 - 18:10

Klub PiS – Wybieram Nowy Sącz walczy dalej o dopłaty do wody i ścieków

Klub Prawa i Sprawiedliwości – Wybieram Nowy Sącz w Radzie Miasta nie wycofuje się z procedowania projektu uchwały o dopłatach dla mieszkańców do wody i ścieków – zapewniali dzisiaj Michał Kądziołka i Maciej Rogóż, radni tego klubu.

Przypomnijmy, że zagwarantowanie dopłat mieszkańcom było tą kluczową sprawą, o którą podczas ostatniej sesji, można powiedzieć rozegrał się „bój”.

Radni klubu PiS – Wybieram Nowy Sącz nie zgodzili się wtedy na przyjęcie zmian w budżecie na ten rok, bo właśnie nie została w nim zagwarantowana kwota 2,9 mln złotych, jaka jest potrzebna na dopłaty.

Na dzisiejszej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta sprawa zmian w budżecie powróciła, ale…

Klub PiS – Wybieram Nowy Sącz, jak mówili dzisiaj na zwołanej konferencji prasowej radni Kądziołka i Rogóż, pokazując dobrą wolę i wyciągając do prezydenta rękę postanowił dać gospodarzowi miasta czas. Na co?

Okazuje się, że spawie tak kluczowej jak dopłaty dla mieszkańców do wody i ścieków będzie poświęcone spotkanie, w którym mają uczestniczyć prezydent miasta Ludomir Handzel i radni klubu PiS – Wybieram Nowy Sącz.

Radni tego klubu liczą na wypracowanie satysfakcjonującego obie strony stanowiska w kwestii dopłat. Podczas dzisiejszej sesji nad dopłatami długo się nie rozwodzono. Radni klubu PiS – Wybieram Nowy Sącz wycofali się dzisiaj z blokady uchwały o zmianach w budżecie mając zapewnienie prezydenta miasta, że jest gotów z radnymi tego klubu rozmawiać.

Kiedy te rozmowy się odbędą? Strony nie ustaliły jeszcze terminu.

- Znajdujemy się w bardzo patowej sytuacji – mówił dzisiaj na konferencji prasowej radny Maciej Rogóż. – 15 października, decyzją Rady Miasta przywróciliśmy dopłaty do wody i ścieków. Warto dodać, że wojewoda także nie zakwestionował tej uchwały, jest ona zapisana w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego. Będziemy walczyli o te dopłaty dla mieszkańców. Obowiązywały one od 2015 roku. Dlaczego to zostało zburzone. Prezydent miasta musi zrozumieć, że dla większości mieszkańców Nowego Sącza są one bardzo ważne. Nasz klub będzie o nie walczył. Nie zrezygnujemy z nich. Liczymy teraz na dobrą wolę ze strony prezydenta Nowego Sącza.

Radny Michał Kądziołka, wiceprzewodniczący Rady Miasta i szef klubu PiS – Wybieram Nowy Sącz poinformował, że wczoraj doszło do spotkania przewodniczących wszystkich klubów w RM z prezydentem Handzlem.

- Widzimy, że jest jakiś progres – zaznaczył radny Kądziołka. – Na poprzednim spotkaniu z naszym klubem prezydent wykluczał jakiekolwiek dopłaty. Teraz widzimy, że bierze to pod uwagę, więc daliśmy sobie dwa tygodnie czasu, aby doszło do takiego spotkania. Stąd ta dzisiaj wyciągnięta dłoń z naszej strony i gotowość do rozmów. Wierzymy, że na najbliższej, roboczej już sesji będziemy mogli w uchwale budżetowej miasta Nowego Sącza ująć dopłaty do wody i ścieków, na które mieszkańcy czekają.

[email protected], Fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)