Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 24 lutego. Imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja
14/12/2018 - 12:20

Kolejna kwadratura parkingowego koła. Kogoś w tym mieście to dziwi?

Czytelnik zasygnalizował nam, że jest w Nowym Sączu jest kolejne miejsce, gdzie albo parkujesz i narażasz swoją kieszeń i bezpieczeństwo innych, albo wcale nie zaparkujesz. O jakim miejscu mowa? O ulicy Żywieckiej w okolicy skrzyżowania z Gwardyjską.

Obie ulice są wyjątkowo wąskie, widoczność u ich zbiegu jest mocno ograniczona przez stojące niemal w narożniku kamienice a na domiar wszystkiego przy ulicy Żywieckiej mieści się siedziba Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, niemal pozbawiona zaplecza parkingowego, bo miejsc wystarcza jedynie dla pracowników. Co tam się zatem czasem dzieje, trudno pisać w jednym zdaniu a na wyniesienie MOPS-u gdzie indziej szans na razie nie ma.

Zobacz też: Nieprawdopodobne? Widok, który wprawia w osłupienie Czytelnika. Serio?

Inna rzeczą jest, że i tu parkują klienci – w okresie przedświątecznej intensywnie obleganej – galerii Trzy Korony, dla których często brakuje miejsc na parkingu podziemnym. Najlepszym tego dowodem są rejestracje stojących tu aut zaczynające się na KGR i KLI.

Czym to skutkuje? Zdjęcia od Czytelnika wymownie to obrazują. Na szwank jest narażona nie tylko cierpliwość, ale również bezpieczeństwo kierowców i pieszych. Mieszkańcy kamienic wokół też mają powód, by ponarzekać – bo jak pójść do domu, jak nawet nie ma jak wyjść z samochodu?

Kilka lat temu doszło do tu do bardzo niebezpiecznego wypadku. Samochód wjechał w skuter, bo kierowcy nijak nie mieli szansy by się wzajemnie odpowiednio wcześnie zauważyć.

Nikogo jednak własna wygodna nie zwalnia od odpowiedzialności za złamanie prawa i na przykład parkowanie tak, że część auta stoi już na skrzyżowaniu.

Tyle, że co z tym fantem zrobić?

ES [email protected] Fot.: CzytelnikDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020