Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
25/10/2020 - 13:00

Kolejne kościoły zamknięte. Kapłani zakażeni koronawirusem

Kościół pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża świętego w Podolu został zamknięty. U jednego z kapłanów pozytywny wynik testu potwierdził zakażenie koronawirusem.

- Dostałem z Sanepidu potwierdzenie, że ks. prałat jest zakażony Covidem. W związku z tym kościół zostaje zamknięty, a my obydwaj pozostajemy na kwarantannie do 1 listopada – poinformował na jednym z portali społecznościowych proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża świętego w Podolu.

Zobacz też Koronawirus w kolejnej parafii. Jeden z kapłanów otrzymał pozytywny wynik testu

Kapłan zapewnia, że msze w zamówionych intencjach będą odprawiane na plebanii. Natomiast w dni powszednie aż do 1 listopada mszy w kościele nie będzie.

- Bardzo proszę dostosujmy się do decyzji księdza biskupa i do zaleceń sanepidu. Dbajmy o siebie i innych. Łączmy się we wspólnej modlitwie w tym trudnym dla nas czasie.  Prośmy o łaskę zdrowia dla wszystkich zakażonych, o ustanie pandemii i o wzrost naszej wiary, nadziei i miłości. Polecamy Was Bogu w modlitwie i o to prosimy – zapewnia proboszcz parafii.

Z koronawirusem boryka się także parafia w Korzennej, gdzie u jednego z wikariuszy pozytywny wynik testu potwierdził zakażenie. Pozostali księża, którzy pracują w tej parafii pozostają w izolacji na plebanii.

Zobacz też Nowy Sącz: kościół w Biegonicach zamknięty. U wikariusza wykryto COVID-19

W podobnej sytuacji jest również parafia pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Kobylance (powiat gorlicki). Tam również kościół został zamknięty. Sanepid podjął decyzję o odizolowaniu trzech księży, którzy pracują w tej parafii. Pozostali kapłani przebywają na kwarantannie do 2 listopada.  

- Decyzja, kto ze świeckich uczestników mszy i nabożeństw ma poddać się kwarantannie czy badaniom należy do Sanepidu. Komunikat powinien ukazać się w poniedziałek – poinformował na stronie proboszcz parafii. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. Portal Diecezji Tarnowskiej)Dziękujemy za przesłanie błędu