Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
29/10/2020 - 11:00

Kolejny kościół zamknięty do odwołania. Wszyscy duchowni objęci kwarantanną

W ślad za pozytywnym wynikiem testu na COVID-19 u jednego z księży z parafii w Barcicach w gminie Stary Sącz tutejszy kościół zamknięty jest do odwołania.

Informację o zamknięciu dla wiernych kościoła Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Barcicach parafia podała już 24 października. Decyzję o zamknięciu kościoła podjął sanepid zaraz po tym jak u jednego z tutejszych duchownych test potwierdził obecność wirusa COVID-19. Wszyscy pozostali duchowni zostali objęci kwarantanną. Zamknięta jest również parafialna kancelaria.

Zobacz też: Proboszcz chory na COVID-19? Parafianie z Kosarzysk domagają się wyjaśnień

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie na stronie internetowej parafii: - Wszystkie intencje mszalne będą odprawione przez księży bez udziału wiernych w swoich mieszkaniach. Sprawy pogrzebowe oraz inne sprawy duszpasterskie prosimy załatwiać w sąsiednich parafiach. Bardzo prosimy o modlitwę w intencjach naszych Duszpasterzy i cierpliwe znoszenie tej trudnej sytuacji dla nas wszystkich. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: Diecezja Tarnowska tarnowskie kościoły.net)Dziękujemy za przesłanie błędu