Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
11/12/2023 - 17:55

Kolejny szpital w regionie ogranicza odwiedziny chorych. Sezon grypy i koronowirusa w pełni

Sezon infekcyjny w pełni. Nie tylko infekcje grypowe, nie tylko wzrosła zachorowalność na grypę, ale najnowsza mutacja – KRAKEN daje – i to jeszcze jak znać o sobie. Szpital Powiatowy im. Miłosierdzia Bożego w Limanowej, podobnie, jak wiele szpitali w regionie wprowadził ograniczenia odwiedzin chorych.

Pacjentów chorujących na infekcje grypowe, grypę i tych, którzy zakazili się najnowszą mutacją koronawirusa przybywa także w powiecie limanowskim. Również kierownictwo limanowskiego szpitala, w związku ze wzmożoną zachorowalnością na infekcje wirusowe i bezpieczeństwo epidemiologiczne placówki wprowadziło ograniczenia chorych leczonych w limanowskim szpitalu.

Jakie zasady odwiedzin obowiązują w limanowskim szpitalu?

Jednego chorego może odwiedzać jedna osoba bez objawów infekcji (m.in. katar, kaszel, gorączka, ból gardła).

Dyrekcja limanowskiego szpitala prosi osoby, które przychodzą do tej placówki o zachowanie reżimu sanitarnego. Chodzi o dezynfekcję rąk przed wejściem i po wyjściu z oddziału oraz zakładanie maseczek zakrywających usta i nos na czas odwiedzin.

Maseczki są dostępne w punktach pielęgniarskich.

Reżim sanitarny muszą też zachować osoby zgłaszające się do przychodni szpitalnych. Pacjenci udają się tam do lekarzy specjalistów. Trzeba pamiętać o dezynfekcji rąk, gdy udajemy się i wychodzimy z przychodni. Trzeba też zakładać na nos i usta maseczkę ochronną.

Te obostrzenia limanowski szpital wprowadził aż do odwołania.

([email protected], fot. Szpital Powiatowy w Limanowej), © Materiał chroniony prawem autorskim.Dziękujemy za przesłanie błędu