Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
13/10/2021 - 19:40

Kolejny szpital w regionie przygotowuje miejsca covidowe

W Szpitalu Specjalistycznym im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach jeszcze do niedawna, podobnie zresztą, jak w innych szpitalnych placówkach w regionie oddziały covidowe były puste. Teraz także gorlicki szpital przygotowuje się do uruchomienia miejsc covidowych.

Tylko ostatniej doby w Polsce odnotowano 2640 nowych potwierdzonych przypadków choroby COVID-19, z czego 142 zostały potwierdzone w Małopolsce.

Jeszcze kilka tygodni temu gorlicki szpital nie miał hospitalizowanego ani jednego pacjenta zakażonego koronawirusem. Teraz sytuacja jest diametralnie inna. Mamy czwartą falę pandemii i znowu przybywa chorych.

W powiecie gorlickim w ciągu ostatniej doby potwierdzono zakażenie u dziesięciu mieszkańców tego regionu.

- Sytuacja, która była u nas w miarę stabilna, niestety zaczyna się zmieniać – mówi Marian Świerz, dyrektor gorlickiego szpitala. – Do tej pory zakażonego pacjenta transportowaliśmy albo do szpitala w Nowym Sączu, albo do Dąbrowy Tarnowskiej. Teraz nowych zakażeń przybywa i będziemy musieli ponownie uruchomić miejsca covidowe. W zależności od rozwoju sytuacji będzie to minimum dziesięć miejsc, a maksimum trzydzieści.

Jak zaznacza dyrektor Świerz sytuacja jest bardzo dynamiczna.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. Daniel Szlag.Dziękujemy za przesłanie błędu