Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
10/05/2018 - 17:20

Kombi i Kordian to gwiazdy tegorocznego Święta Kwitnących Jabłoni

Już w najbliższy weekend w Łącku obchodzić będziemy hucznie kolejne Święto Kwitnących Jabłoni. I nie ma mowy żeby i ta edycja nie okazała się wielkim sukcesem, bo wśród wielu rozrywek organizatorzy zapraszają na koncerty gwiazd, które zawsze gwarantują dobrą zabawę, czyli Kordiana i zespołu Kombi. Ale na tym oczywiście nie koniec.

Pierwszy dzień zabawy, czyli sobota 12 maja tradycyjnie zacznie się od akcentu sportowego, czyli Górskiego Biegu kwitnącej Jabłoni o puchar wójta Gminy Łącko, biegów dla dzieci i turniejów piłki nożnej. Gdy sadownicy będą dzielić się swoimi doświadczeniami, problemami i tym wszystkim co zaprząta im głowę przed kolejnym sezonem miłośnicy innej niemniej lubianej dyscypliny, czy wędkarstwa rywalizować będą na Dunajcu.

Potem przyjdzie pora na pokaz ratownictwa specjalistycznego, bo wszyscy wiemy, że informacji na ten temat nigdy nie jest za dużo. Towarzystwo Miłośników Ziemi Łąckiej zasiądzie z kolei do obrad, jak jeszcze to cudne miejsce na ziemi można wypromować w świecie.

Zobacz także: Jabłonie świątecznie zakwitły w Łącku. Pogoda dopisała, goście też [ZDJĘCIA]

A już od godziny 18. Do 24. Zabawie cały czas towarzyszyć będzie muzyka – zagra kapela Jazzda oraz Violka Marcinkiewicz & South Breakers i zatańczą dzieci z zespołu 2B Dance. Paniom, ale nie tylko na pewno przypadnie do gustu pokaz mody zorganizowany przez uczennice Technikum nr 6 w Nowym Sączu. O 20. Na scenie pojawi się Kordian a po nim od godziny 21. Zespół Somersi zadba o podtrzymanie tanecznego nastroju.

Nazajutrz o 9. Organizatorzy zapraszają na specjalną mszę w kościele parafialnym w Łącku a potem na udział w uroczystym korowodzie do amfiteatru w Jeżowie. Tam odbędzie się reszta przewidzianych na ten dzień atrakcji, w tym występy regionalnych zespołów.

Zobacz też: Święto Kwitnącej Jabłoni w Łącku raz jeszcze [WIDEO]

O 17. Krzysztof Respondek zabierze zebranych w podróż do dobrego humoru swoim kabaretowym występem. Po nim, o 18.30 wystąpi kolejna gwiazda, czyli wspominany zespół Kombi a po nim grupa Sound’n Grace. Tańce zaczną się o 21.30 a przygrywać będzie Citak band.

Oczywiście na tym nie koniec, bo dzieci cały czas będą miały do dyspozycji wesołe miasteczko, będzie można coś przekąsić i co w Łącku chyba oczywiste – wypić.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu