Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 22 października. Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa
20/06/2019 - 19:50

Koncert na cztery łapy! Bo ludzi dobrej woli jest więcej [ZDJĘCIA]

Młodzi wolontariusze ze szkół nr 7 i 18 oraz ze Splotu, mali jeszcze ludzie, ale już o wielkich sercach, zorganizowali wczoraj – zupełnie sami – wyjątkowy koncert charytatywny, w którym sądeccy rockmani zagrali na rzecz czworonogów ze schroniska w Wielogłowach w gminie Chełmiec.

Violka Marcinkiewicz (sama jest wolontariuszką w schronisku w Starym Sączu) wraz z zespołem South Breakers i NO BROTHERS dali wczoraj czadu – zupełnie bezinteresownie – w Spóźnionym Słowiku, by pomóc w zebraniu środków dla pensjonariuszy schroniska w Wielogłowach a przede wszystkim dla Bostona, psa który nie dość, że został porzucony to jeszcze padł ofiarą wypadku komunikacyjnego.

Zobacz też: Przedsiębiorca ratuje psy ze schroniska. Piękna historia

Wystarczyło kupić cegiełkę, by poczuć – tak jak to podkreśla liderka wolontariuszy Małgorzata Surowiak – że świat może jest i dziwny, ale ludzi dobrej woli jest więcej. Jednak nie same popisy naszych sądeckich gwiazd były tu najcudowniejsze, ale cudowna energia, która towarzyszyła uczestnikom imprezy przez cały wieczór. Widzieliśmy puszki i z całym przekonaniem twierdzimy, że trafiły tu nominały zdecydowanie większe niż wartość cegiełek. I z równym przekonaniem podkreślamy – nikt reszty nie żądał.

I co najważniejsze – w świat znów poleciało hasło: nie kupuj, adoptuj!

ES [email protected] Fot.: ES i archiwum schronisko w Wielogłowach

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu