Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 grudnia. Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja
22/10/2021 - 07:50

Koniec z drogowymi akrobacjami w Gródku nad Dunajcem. Oddają DW 975

Dobre wieści dla kierowców. Dobiega końca przebudowa DW 975 w Gródku nad Dunajcem. Wiemy, kiedy droga będzie w pełni przejezdna.

Koniec z drogowymi akrobacjami w Gródku nad Dunajcem. Oddają DW 975

Od wielu miesięcy przejazd przez Gródek nad Dunajcem był wyjątkowo utrudniony. A powodem była gruntowna przebudowa odcinka drogi wojewódzkiej 975 przebiegającego przez tę gminę. Ruch wahadłowy sterowany światłami, przewężenia nitki, wyboje, ciężki sprzęt drogowy – to wszystko sprawiało, że zmotoryzowani mogli tylko zaciskać zęby i czekać aż inwestycja się skończy. Dziś już wiemy, że nastąpi to dosłownie za kilka dni.

Zobacz też: Te przystanki przestaną przypominać pobojowisko. MZD szuka wykonawców

- Termin oddania inwestycji upływał 21 października, ale zima i trudne warunki atmosferyczne wyjątkowo dały popalić wykonawcy trzeciego, ostatniego etapu inwestycji. Dlatego termin wydłużono. Teraz trwają ostatnie prace: poprawa obrzeży, malowanie pasów, ale droga ma być oddana do użytku już 27 października – informuje wójt gminy Józef Tobiasz.

Samorządowiec nie ukrywa, że roboty dały się wszystkim mocno we znaki, to już po realizacji dwóch pierwszych etapów zadania widać było, że jest w pełni uzasadniona. – Jest tyle turystów i rowerzystów, którzy spacerują między Gródkiem a Bartkową Posadową i Podolem, ilu nigdy wcześniej nie widzieliśmy. A to dlatego, że było tu po prostu niebezpiecznie – komentuje Tobiasz.

A my przypomnijmy, że w  ramach inwestycji wykonano między innymi przebudowę nawierzchni, wykonano zatoki autobusowe, ścieżki pieszo-rowerowe, częściowe oświetlenie, przebudowę skrzyżowania na rondo, przebudowę mostu i przepustów itp. Na odcinku osuwiskowym w miejscowości Bartkowa Posadowa zabezpieczono i wzmocniono solidnie cały korpus drogi. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu