Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 13 lipca. Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
16/04/2024 - 14:05

Konkursy w sądeckiej oświacie rozstrzygnięte. Ogłosili dyrektorskie nominacje

Jak zawsze na wiosnę zaczynają się ruchy kadrowe w oświacie. W dwóch powiatowych placówkach właśnie ogłoszono wyniki konkursu na dyrektorów. Będą zmiany czy też dotychczasowi szefowie pozostaną na swoich posadach.

Na te informacje czekali i nauczyciele i uczniowie.  Właśnie zapadły rozstrzygnięcia dotyczące dwóch placówek oświatowych podległych powiatowemu samorządowi. Chodzi o wyniki konkursów  na dyrektorskie stanowiska.

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wręczył dzisiaj nominacje dwóm dyrektorkom.  Akty powołania otrzymały: Maria Aleksander-Pisz – dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy i Lucyna Dybiec – dyrektor Bursy Szkolnej w Starym Sączu.

Czyta też Armia się o was upomni. Kogo w Nowym Sączu mogą wziąć w kamasze

Obydwie panie po przejściu procedury konkursowej ponownie zostały powołane na te stanowiska. - Gratuluję wygrania konkursu i życzę tak owocnej pracy jak dotychczas – mówił starosta Marek Kwiatkowski podkreślając zaangażowanie obu pań w prowadzenie powiatowych placówek.

Czytaj też Nowy Sącz. W oknie życia znaleziono noworodka. Chłpoczyk jest zdrowy

-  Szkoła w Krynicy przeszła niedawno termomodernizację za niemal pięć milionów złotych, niebawem rozpocznie się tam jeszcze budowa parkingu. W Bursie planujemy w najbliższym czasie wykonanie łazienek w pokojach za prawie milion złotych. Wszystko to sprawia, że coraz więcej młodych ludzi uczęszcza do naszych szkół, korzysta z Bursy i internatów – powiedziała Marek Kwiatkowski. (fot, źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu) oprac. [email protected])   Dziękujemy za przesłanie błędu