Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 września. Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca
01/07/2021 - 19:05

Korek-gigant na DK-75 w Kurowie. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość

Kierowcy, którzy jadą drogą krajową numer 75 z Nowego Sącza do Brzeska albo w przeciwnym kierunku, muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami w Kurowie, gdzie drogowcy leją asfalt. Ruch odbywa się wahadłowo. Tworzą się korki w obu kierunkach.

- Już od piętnastu minut stoję w korku, który ciągnie się już od Wielopola w kierunku Brzeska. Ruch odbywa się bardzo powoli. Co się stało? Może doszło do wypadku? - zasypują nas pytaniami sądeczanie.

Jak się okazało, drogowcy leją asfalt w Kurowie w pobliżu nowego mostu na Dunajcu. Ruch odbywa się wahadłowo, dlatego tworzą się gigantyczne korki w obu kierunkach. Z informacji podanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad wynika, że takie sytuacje mogą się zdarzać do 26 lipca.

- Na odcinku około 90 metrów okresowo będą zamykane pojedyncze pasy ruchu i wprowadzany ruch wahadłowy - przestrzegają pracownicy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość, a już wkrótce przejadą po nowo wybudowanym moście w Kurowie. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. TK)Dziękujemy za przesłanie błędu