Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 18 września. Imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława
15/08/2020 - 13:05

Koronawirus w sądeckiej czerwonej strefie: są ozdrowieńcy, są nowe zachorowania

Liczba zdiagnozowanych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w czerwonej strefie, a więc w Nowym Sączu i powiecie nowosądeckim utrzymuje się mniej więcej na podobnym poziomie. Gwałtownie nie rośnie. Dzisiaj jest to 35 nowych przypadków w naszym regionie. Mamy też 31 nowych ozdrowieńców (24 w Nowym Sączu i 7 w powiecie).

Wojewódzki Sanepid podał w porannym raporcie, że w Nowym Sączu i powiecie nowosądeckim wykryto koronawirusa u kolejnych 35 mieszkańców naszego regionu.

Walkę z chorobą rozpoczyna dwudziestu czterech następnych mieszkańców powiatu nowosądeckiego oraz jedenastu mieszkańców Nowego Sącza.

Niestety powiat nowosądecki objęty czerwoną strefą nadal, pod względem dynamiki zakażeń znajduje się na pierwszym miejscu w Małopolsce.

Sporo jest również aktywnych przypadków w Krakowie. W stolicy województwa choruje obecnie 573 mieszkańców.

Dzisiaj mamy 730 aktywnych zakażonych na Sądecczyźnie, a liczba osób, będących w kwarantannie zbliża się już do tysiąca. Objętych jest nią 980 osób.

Na Sądecczyźnie od początku ogłoszenia pandemii zachorowało w tym regionie 987 mieszkańców, z których wyzdrowiało 251 osób. Niestety, walkę z chorobą przegrało sześcioro mieszkańców powiatu.

Nowy Sącz jest również objęty czerwoną strefą.

W mieście mamy 245 mieszkańców, walczących z chorobą, u których zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone. Kolejnych 312 przebywa w kwarantannie.

Od początku pandemii w Nowym Sączu na koronawirusa zachorowało 312 osób. Czworo z nich zmarło, a 67 pokonało COVID – 19.

[email protected], fot. PSP w Nowym Sączu - zdjęcie ilustracyjneDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe