Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
02/09/2020 - 15:30

Korzenna: co działo się podczas wczorajszej sesji? Jakie uchwały podjęli radni?

XXII sesja rady gminy Korzenna odbyła się 1 września br. Wójt złożył obszerne sprawozdanie ze swojej działalności w okresie między sesjami, a samorządowcy podjęli kilka kluczowych dla gminy uchwał. W ramach wolnych wniosków i zapytań radni poddali pod dyskusję kwestię stanu dróg w gminie, a dokładnie brak poboczy w Jasiennej i zarośnięty asfalt w Łęce.

Centrum Kultury w Korzennej zaangażowało się w wartościowy projekt, który obejmuje organizację warsztatów historycznych, kulinarnych, związanych z robotyką i rękodziełem. - Inicjatywa okazała się atrakcyjna przede wszystkim dla młodszej części społeczeństwa – skomentował Leszek Skowron, wójt gminy.

- Od lipca do sierpnia wpłynęło wiele wniosków dotyczących między innymi zasiłku rodzinnego, świadczeń „Dobry start”, a także dożywiania dzieci. Od 1 do 15 września przyjmowane będą wnioski o pomoc materialną o charakterze socjalnym (stypendia szkolne). Każdy zainteresowany może złożyć stosowne dokumenty – dodał wójt. Na sesji poruszono również kwestię wyboru nowego sołtysa Jacka Gronia, którego kadencję samorządowcy traktują jako nowy początek dla sołectwa Słowikowa.

Uchwała w sprawie określenia terminu, częstotliwości i trybu uiszczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi została podjęta przez radnych większością 13 głosów (dwóch radnych było nieobecnych), podobnie jak przyjęcie statutu Warsztatów Terapii Zajęciowej w Bukowcu.

Zobacz także: Korzenna: wakacje od epidemii? Jak wygląda liczba zakażonych w gminie?

W ramach wolnych wniosków i zapytań radni podnieśli kwestię budowy chodników w gminie – w centrum Jasiennej brakuje poboczy. Owszem, droga jest wąska, jednak panuje na niej niesamowity ruch. Tą trasą przejeżdża wiele samochodów ciężarowych, często jeden za drugim. Dzieci chodzą do szkoły, a na drodze jest niebezpiecznie. Droga do szkół i obiektów użyteczności publicznej jest utrudniona, a o te właśnie miejsca trzeba zadbać w pierwszej kolejności.

Podniesiono również kwestię drogi powiatowej w Łęce. Na jednym z odcinków asfalt jest zarośnięty i zasłonięty przez drzewa, a ruch na drodze wcale nie jest mniejszy niż w Jasiennej. Miejmy nadzieję, że w porozumieniu z powiatem uda się załatwić sprawę.

k.kos@sadeczanin.info, fot. UG KorzennaDziękujemy za przesłanie błędu