Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
15/05/2020 - 12:10

Korzenna: klamka zapadła. Gmina pomoże przedsiębiorcom. Jaki formularz wypełnić?

Już po raz kolejny koronawirus nie przeszkodził radnym z Korzennej w zorganizowaniu posiedzenia, podczas którego dyskutowano między innymi na temat udzielenia pomocy finansowej przedsiębiorcom, których kryzys dotknął najbardziej. Co zrobić, żeby uzyskać wsparcie?

Posiedzenie XVIII sesji Rady Gminy Korzenna zaplanowano na 13 maja br. W porządku obrad znalazło się ponad 20 zagadnień wymagających rozstrzygnięcia radnych, a wśród nich uchwała o przedłużeniu terminów płatności rat podatku od nieruchomości wskazanym przedsiębiorcom, organizacjom pozarządowym i innym podmiotom, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z wystąpieniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-19.

Klamka zapadła. Radni jednogłośnie zdecydowali o wsparciu lokalnych przedsiębiorców. Na mocy powyższej uchwały do dnia 30 września br. przedłużono terminy płatności rat podatku od nieruchomości płatnych w maju i czerwcu 2020 roku w stosunku do przedsiębiorców i innych podmiotów, których płynność finansowa uległa pogorszeniu o co najmniej 20% w związku z kryzysem będącym konsekwencją wybuchu epidemii.

Warunek pogorszenia sytuacji finansowej uznaje się za spełniony, jeśli przychód uzyskany w ciągu dowolnie wskazanych dwóch kolejnych miesięcy kalendarzowych (przypadających po 1 stycznia br.) był niższy o co najmniej 20% w porównaniu do analogicznych dwóch miesięcy w roku poprzednim.

Zobacz także: Korzenna: sześć firm zainteresowanych remontem dróg w Słowikowej i w Miłkowej 

Osoby zainteresowane wnioskiem o pomoc powinny złożyć formularz stanowiący załącznik do uchwały rady gminy z dnia 13 maja 2020 roku, wraz z oświadczeniem o spełnianiu powyższych warunków.

Na mocy koronawirusowej ustawy rady gminy otrzymały uprawnienia do udzielenia pomocy finansowej najbardziej potrzebującym przedsiębiorcom. Decyzja była oczywista. Wsparcie ma na celu zaradzenie poważnym zaburzeniom w gospodarce, spowodowanych kryzysem wywołanym wirusem COVID-19.

k.kos@sadeczanin.info, fot. UG KorzennaDziękujemy za przesłanie błędu