Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 marca. Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
21/01/2023 - 13:50

Korzenna: zimowe utrzymanie dróg na terenie gminy. Podajemy numery wykonawców

Zima w styczniu nie dała sobie spokoju, choć przez chwilę wydawało się, że ta pora roku ustępuje już wiośnie. Wróciła za to ze zdwojoną siłą, serwując nam intensywne opady śniegu.

Czytaj również: Zimowy armagedon na Sądecczyźnie. Auta w rowie, połamane drzewa, mieszkańcy bez prądu

W takim czasie warto wiedzieć, kto odpowiada za utrzymanie drogi obok twojego domu. Czy wiesz, kto powinien odśnieżyć i posypać drogi gminne w gminie Korzenna? Zapisz potrzebne numery na wszelki wypadek.

Odśnieżaniem w Lipnicy Wielkiej, Niecwi i Bukowcu zajmuje się firma Tadeusza Szafrańskiego. Z wykonawcą można skontaktować się pod numerem telefonu – 781 978 995.

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Korzenna z siedzibą w Mogilnie odśnieża i posypuje drogi gminne w Łyczanej, Jasiennej, Łęce, Trzycierzu, Siedlach, Janczowej, Miłkowej, Słowikowej, Posadowej, Mogilnie, Koniuszowej oraz w Korzennej i Wojnarowej. Numer do PUK to 18 445 36 52.

Zobacz także: Tragedia w sądeckiej miejscowości. Kobieta zmarła, zanim dotarła do niej pomoc

Część dróg gminnych w Lipnicy Wielkiej (cz. V o łącznej długości około 17,5 kilometrów) podlega pod Zakład Usługowy Stanisława Kwarcińskiego. Do przedsiębiorcy w Wojnarowej można się dodzwonić pod numer 603 339 970. Wykonawca ma też odśnieżać niektóre drogi w Wojnarowej (cz. VI o długości około 15,5 km).

Firma Greenpoint z Janczowej odpowiedzialna jest za utrzymanie wybranych dróg gminnych w Jasiennej. Kontakt do wykonawcy to 781 024 357.

W gminie Korzenna wszystkie drogi gminne prowadzą po wzniesieniach, dlatego kierowcy bardzo muszą uważnie jeździć tutaj w zimie. Niektóre drogi są strome, więc kiedy na drodze robi się lód, nietrudno wpaść w poślizg. Z kolei na nieosłoniętych lasami szczytach często zdarza się, że wiatr zawiewa śnieg na drogę, więc łatwo można stracić jezdnię z pola widzenia. ([email protected], fot. UG Korzenna)Dziękujemy za przesłanie błędu