Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 20 września. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
13/05/2019 - 18:00

Kostka brukowa na sądeckim rynku nie będzie wylatywała jak z katapulty

Wielokrotnie pisaliśmy, że pod latarnią najciemniej, a chodziło o sypiącą się kostkę brukową, którą wyłożone są ulice wokół sądeckiego rynku. O wypadaniu granitowej kostki nasza redakcja była alarmowana przez czytelników, gdy jeszcze urzędowała w mieście poprzednia ekipa.

Doraźnie "łatano" ulice wokół płyty rynku. Czytelnicy pisali, że są to tylko kroki doraźne, a w tym przypadku konieczne są, jak zaznaczali, kompleksowe działania.  

Kierowcy przywykli do jazdy po wybrukowanych ulicach wokół sądeckiego ratusza, w których co rusz można natknąć się na luźno osadzoną kostkę. Wielu z nich straciło już nadzieję, że cokolwiek w tym względzie uda się zrobić, aż tu nagle...

Dzisiaj  prezydent Ludomir Handzel zamieścił na swoim profilu na portalu społecznościowym następujący wpis:

"Podjąłem decyzję o skierowaniu na najbliższą sesję wniosku dotyczącego przeznaczenia środków finansowych na remont jezdni z kostki granitowej wokół ratusza. Dzięki innowacyjnej technologii, nawierzchnia jezdni rynku będzie nareszcie trwała i estetyczna. Całość prac wykonana zostanie jeszcze w tym roku. Najwyższy czas."...

Osoby korzystające z tego portalu społecznościowego, czytając ten wpis przecierały oczy ze zdumienia. Na to zadanie, jak dowiedzieliśmy się będzie potrzeba około 3 mln złotych.

O tym czy remont zostanie przeprowadzony i, czy będą przeznaczone środki na to zadanie zdecydują sądeccy radni.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe