Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 21 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
11/05/2015 - 14:35

Krużlowa Wyżna: Festiwalowo - Koralowe z Rysiem Berdysiem

W poniedziałek 18 maja Ryś Berdyś wraz z festiwalową ekipą zaszczyci swoją obecnością dzieci ze szkoły w Krużlowej Wyżnej.
Krużlowa Wyżna ta niewielka wieś położona na skraju Pogórza Rożnowsko - Ciężkowickiego. Spośród innych leżących na tym terenie niewątpliwie wyróżnia ją fakt, odkrycia w Krużlowskim Kościółku rzeźby tzw. Pięknej Madonny, jednego z najcenniejszych polskich gotyckich dzieł sztuki. Rzeźba okazała się być cenna do tego stopnia, że w końcu XIX w. postanowiono włączyć ją do zbiorów dzisiejszego Muzeum Narodowego w Krakowie. Zabierając rzeźbę anonimowego mistrza galicyjskie władze z jednej strony uczyniły Krużlowej despekt, ale z drugiej strony i honor. Niewiele wsi może poszczycić się tym, że eksponat należący do nich trafił aż do Muzeum Narodowego. Na miejscu zaś pozostała wierna kopia.

Podczas spotkania uczennice i uczniowie z Krużlowej będą miały możliwość pogłębić swoją wiedzę o bieganiu i zdrowym stylu życia. Nasi przeszkoleni wolontariusze będą zachęcać dzieci, do udziału w zawodach i codziennych treningów. Pokarzą, jak powinna wyglądać rozgrzewka przed każdą dłuższą aktywnością fizyczną. Z prezentowanych filmów dzieci dowiedzą się więcej o Festiwalu Biegowym organizowanym, co roku w pobliskiej Krynicy oraz jak, wygląda produkcja lodów Koral. Każdy będzie miał szansę na udział w zabawie z nagrodami, a na zakończenie na degustację zimnych Koralowych przysmaków.

A już dziś zapraszamy wszystkie dzieci z Krużlowej do konkursu "Mój biegowy trening". Zadaniem uczestników jest zaprezentowanie, jak przygotowują się lub jaki, mają plan na przygotowania do zawodów biegowych. Może niektórzy z Was starają się biegać do szkoły, może wraz z przyjaciółmi spotykacie się wieczorami by pobiegać lub wychodzą na treningi ze swoim domowym pupilem. Ze względu na specyfikę tematu, dla dzieci z klas 0-3 wybraliśmy dowolną technikę plastyczną, dla starszych z dzieci z klas 4-6 preferowaną formą jest opis. Na zwycięzców czekają pełne festiwalowych niespodzianek Koralowe plecaki.

Serdecznie zapraszamy!

Ekipa Rysia Berdysia

Dziękujemy za przesłanie błędu