Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 29 września. Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała
30/08/2018 - 11:00

Krynica: ruch tirów przez miasto pozostanie ograniczony

W okresie przebudowy drogi wojewódzkiej 971 w Krynicy-Zdroju (ulice Kraszewskiego i Zdrojowa) tj. od maja ubiegłego roku z miasta został wyprowadzony ruch tirów. Wprowadzono objazd w kierunku Powrożnika, Muszyny i dalej Doliną Popradu do Nowego Sącza, od Krzyżówki, przez miejscowości Mochnaczka Niżna i Wyżna oraz Tylicz.

W okresie modernizacji DW 971 obowiązuje  zakaz wjazdu do uzdrowiska pojazdów powyżej 3,5 ton. Dla nich wyznaczono objazd przez Krzyżówkę, Mochnaczki Wyżną i Niżną, Tylicz oraz Powroźnik. Zakaz nie obejmie autobusów i autokarów. 

- Przejazd tirów przez miasto to bardzo trudny temat. Problem polega na tym, że zarządca drogi wojewódzkiej nie może nikomu ograniczać dostępności do niej.  Jednak nie wiadomo czym to się skończy, bo jeden z obiektów mostowych ma wyporność niższą niż  te przejeżdżające samochody. - mówi Dariusz Reśko, burmistrz Krynicy-Zdroju.

- Stąd zarządca drogi chce ograniczyć możliwość przejazdu,  aby most nie został zniszczony. Nie odpowiem dzisiaj, czy ruch tirów zostanie wyprowadzony z miasta, ale na pewno zostanie ograniczony.  Chciałbym też ograniczenia ruchu tego typu ciężkich samochodów przez obie Mochnaczki i Tylicz, ponieważ uciążliwość dla mieszkańców tych miejscowości jest gigantyczna. Będę starał się rozwiązać te problemy z zarządcami dróg i służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo"

(MKA) fot. aut.Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe