Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 stycznia. Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
26/07/2019 - 11:00

Krynica: testowali działanie odnowionej "setki", zachwycającej kolorami

W Parku im. Mieczysława Dukieta w Krynicy-Zdroju (25 lipca) wieczorem sprawdzano działanie odnowionej, multimedialnej, grającej co pół godziny melodie, podświetlanej fontanny zwanej "setką". Efekty prac są fantastyczne! Obiekt zyskał nowoczesną oprawę.

Park im. Mieczysława Dukieta o powierzchni 0,11 hektara położony, w centrum uzdrowiska (strefa A) od czerwca ubiegłego roku przechodzi metamorfozę. Głównym jego punktem jest fontanna setka (posiada sto dysz wodnych), która została całkowicie przebudowana.

Obiekt jest dwa razy większy od multimedialnej fontanny, którą oddano do użytku na Deptaku w 2012 roku.

Wieczorem (25 lipca) sprawdzano podświetlony obiekt, wraz z instalacją zasilającą. Po przebudowie fontanna zyskała nowoczesną formę, w tym plac wodny. Będzie można przy niej usiąść i znaleźć ochłodę w upalne dni.

fot. mechanizm "setki"

Zmodernizowano elementy małej architektury. Przestrzeń parkową uzupełniono nowymi atrakcyjnymi elementami, takimi jak schody terenowe z siedziskami oraz leżakami. Kompleksowej modernizacji poddano oświetlenie.

Nasadzenia zieleni stworzyło nowe aranżacje. Zamontowano też urządzenie do jej nawadniania. 

W ramach projektu zmodernizowano i rozbudowano publiczną toaletę, która na górnej kondygnacji uzupełniona została o dodatkową funkcję galeryjno-wystawienniczą.

Umowę z firmami Park-M sp. z o.o oraz WOD-BUD Śleziak Sp jawna na dwa pierwsze zadania z programu Kurort Krynica podpisano 12 czerwca 2018 roku.

(MK) fot. aut.Dziękujemy za przesłanie błędu