Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 19 września. Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
11/11/2017 - 14:40

Krynica uczciła 99. rocznicę odzyskania niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości w Krynicy-Zdroju rozpoczęła msza odprawiona w Kościele Zdrojowym. Następnie poczty sztandarowe przeszły na Deptak, pod tablicę pamiątkową Józefa Piłsudskiego. Tutaj, delegacje złożyły wiązanki kwiatów.

Na krynickim Deptaku uroczystości z okazji 99. rocznicy odzyskania niepodległości rozpoczęło  odegranie i odśpiewanie przez zebranych „Mazurka Dąbrowskiego”.–Jesteśmy tu po to, aby zastanowić się nad tym, ile determinacji tkwi w nas do kochania Ojczyzny. Jesteśmy tu i po to,  aby ocenić, ile jest w nas sił, aby w życiu codziennym sumiennie wykonywać swoje obowiązki. – mówiła Małgorzata Półchłopek, przewodnicząca Rady Miasta.

Wspominamy dziś wydarzenia sprzed 99 lat, ale nie możemy zapomnieć, że żyjemy w wolnym i  demokratycznym kraju. Droga do odzyskania niepodległości była zawiła i tragiczna.   Nie możemy o tym zapomnieć.  Tak jak  nie możemy zapomnieć o naszej historii. Dla nas Polaków nie ma piękniejszej daty niż 11 Listopada”.  Następnie delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod tablicą pamiątkową Józefa Piłsudskiego, ufundowaną  w 10.  rocznicę odparcia ataku bolszewików.

Od wczoraj, 10 listopada w Galerii Sztuki „Siedlisko” można oglądać wystawę fotografii Michała  Piotrowskiego, „Wspomnienia 1918”. Ekspozycja otworzyła obchody setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości.

(MaK) fot. aut. 

Krynica-Zdrój, 11 listopada 2017 [ZDJĘCIA]
Obejrzyj zdjęcia z krynickich obchodów Narodowego Święta Niepodległości:


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe