Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
08/09/2020 - 18:30

Krynica Zdrój: dwa oddziały w szpitalu zamknięte. Jaki powód?

Dwa oddziały – pediatrii i chirurgia ogólna Szpitala im. dr. J. Dietla w Krynicy Zdroju są zamknięte od soboty. Dlaczego? W tych oddziałach pojawił się koronawirus.

Gdy tylko dyrekcja szpitala otrzymała takie informacje, natychmiast te dwa oddziały zostały odizolowane. Zamknięta jest pediatria. Ale oddział noworodków funkcjonuje normalnie.

- Jeśli chodzi o oddział chirurgii ogólnej zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u jednego z przebywających w nim pacjentów, a także u jednej osoby z personelu – mówi Sławomir Kmak, dyrektor szpitala w Krynicy Zdroju. – Natomiast na pediatrii zakażenie SARS CoV-2 potwierdzono u jednej osoby z personelu. Myślę, że pacjenci przebywający w szpitalu są bezpieczni, bo personel pracuje w zabezpieczeniu, a więc w fartuchach, rękawicach ochronnych, maskach i przyłbicach.

Pacjent, u którego badanie potwierdziło zakażenie koronawirusem został przetransportowany do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Natomiast dwie zakażone osoby z personelu medycznego przebywają w izolacji w swoich domach.

- Osoby te przechodzą zakażenie bezobjawowo – dodaje szef krynickiego szpitala.

Obligatoryjnie cały personel pracujący w oddziale chirurgii ogólnej i w oddziale pediatrycznym będzie miał wykonane badania w kierunku SARS CoV-2.

- W czwartek i w piątek pobierzemy od nich wymazy – dodaje dyrektor krynickiego szpitala. – Mam nadzieję, że w sobotę będziemy już funkcjonowali bez zakłóceń.

Wymazy będą również pobierane od pacjentów, którzy przebywają obecnie na tych dwóch oddziałach.

W tej sytuacji inni pacjenci, którzy mają wskazania do przyjęcia do oddziału pediatrycznego i oddziału chirurgii ogólnej są kierowani do ościennych szpitali – w Nowym Sączu oraz w Gorlicach.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. Szpital w Krynicy ZdrojuDziękujemy za przesłanie błędu