Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
13/11/2020 - 15:40

Krynica Zdrój: oddział ginekologiczno-położniczy znowu działa!

Po ponad dwóch tygodniach przestoju został dzisiaj ponownie uruchomiony oddział ginekologiczno-położniczy szpitala w Krynicy-Zdroju. Pacjentki z tego regionu przez ten czas trafiały do ościennych, szpitalnych placówek. Teraz już mogą zgłaszać się do krynickiego szpitala.

Oddział ginekologiczno-położniczy dwa i pół tygodnia nie funkcjonował, bo cześć personelu medycznego (lekarze i położne) dyrekcja szpitala musiała zaangażować do opieki nad hospitalizowanymi pacjentami chorującymi na COVID-19.

Czytaj także: W szpitalach w regionie można znaleźć jeszcze wolne łóżka dla pacjentów z COVID

- Udało się nam pozyskać nowych lekarzy z zewnątrz do pracy w szpitalu, dlatego można było „odblokować” oddział ginekologiczno-położniczy – mówi Sławomir Kmak, dyrektor szpitala w Krynicy Zdroju. – Możemy bezpiecznie ruszać z zabiegami ginekologicznymi. Mogą już zgłaszać się pacjentki do porodu. Oddział ginekologiczno-położniczy działa od dzisiaj normalnie.

W krynickim szpitalu są obecnie 53 łóżka „covidowe” łącznie z tymi respiratorowymi. Wszystkie respiratory są na razie zajęte.

Czytaj także: Krynica Zdrój: remont w budynku trwa. Kiedy ruszy szpital tymczasowy?

Przypomnijmy, że od kilku dni w Krynicy dostosowywane jest do potrzeb tymczasowego szpitala wojskowe sanatorium. Zostanie tam utworzonych ponad 160 miejsc dla chorych

i.michalec@ sądeczanin.info, fot. szpital w Krynicy Zdroju.Dziękujemy za przesłanie błędu